Valmierā sveiks labākos sportistus

3.decembrī Valmieras pilsētas pašvaldība īpašā sarīkojumā Valmieras Kultūras centrā sveiks 2010.gada sporta laureātus - apbalvojuma „Sportiskie sasniegumi" saņēmējus un labākos atlētus nominācijās „Gada sportists" un „Gada sportiste".

Sportistu sveikšanu Valmieras pilsētas pašvaldība organizēs ceturto gadu. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šogad netiks rīkota plaša Sporta balle, taču sportistiem, viņu tuviniekiem un līdzjutējiem būs iespēja pulcēties viņiem veltītā apbalvošanas ceremonijā un svētku ballē.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados pasākumā sveiks 2010.gada labākos dažādu sporta veidu pārstāvjus, sporta spēļu komandas, trenerus, paziņos Valmieras populārāko sporta veidu un sporta pasākumu, kas tiks noskaidrots valmieriešu aptaujā.

Jau ziņots, ka līdz 12.novembrim turpinās pieteikumu iesniegšana apbalvojuma „Sportiskie sasniegumi" saņemšanai. Saskaņā ar nolikumu „Par Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojumiem" pieteikumus apbalvojuma „Sportiskie sasniegumi" saņemšanai var iesniegt sportisti, treneri, sporta klubu vai organizāciju pārstāvji, sporta entuziasti.

Pieteikumam jāpievieno ziņas par sportista un/vai komandas sasniegumiem sacensībās, tās pamatojot ar oficiāla dokumenta kopiju vai precīzu interneta adresi juridiskas personas mājas lapā. Pretendenti apbalvojuma „Sportiskie sasniegumi" saņemšanai ir Valmieras pilsētā vai citviet reģistrētas sporta organizācijas, kuras dod vai ir devušas būtisku ieguldījumu Valmieras pilsētas vārda popularizēšanā, kā arī sportisti vai komandas, kas tajās darbojas.

Apbalvojumam var pretendēt individuāli startējošie sportisti, kuri izpildījuši Olimpisko un Paraolimpisko (turpmāk tekstā Olimpisko) spēļu kvalifikācijas normatīvu un iekļauti Latvijas Olimpiskās komandas sastāvā, Pasaules čempionātā vai pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā izcīnījuši 1.-12.vietu olimpiskajos sporta veidos vai 1.-8.vietu neolimpiskajos sporta veidos,

Eiropas čempionātā vai Eiropas kausa izcīņas kopvērtējumā izcīnījuši 1.-8.vietu olimpiskajos sporta veidos vai 1.-6.vietu neolimpiskajos sporta veidos, kā arī Latvijas valsts individuālajā vai komandu čempionātā izcīnījuši 1.vietu. Tāpat apbalvojumam var pretendēt arī komandā startējošie sportisti, kuri iekļauti Latvijas izlases komandas sastāvā olimpiskajā sporta veidā.

Pašvaldības apbalvojums tiks piešķirts sporta spēļu komandām, kuras Baltijas valstu vai cita starptautiskā mēroga čempionātos komandu vērtējumā izcīnījušas 1.-8.vietu, Latvijas valsts čempionātā (augstākajā līgā vai virslīgā) komandu vērtējumā izcīnījušas 1.-6.vietu.

Valmieras pilsētas pašvaldību 2010.gada sporta laureātu apbalvošanā atbalsta SIA „Sportland", PG „Valleta", atpūtas komplekss „Avoti", SIA „Vidzemes Olimpiskais centrs", SIA „Akācija E.V." un Valmieras Drāmas teātris.

Valmiera