Valmierā viesojas ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere

Šodien, 14.decembrī, Valmierā darba vizītē ieradās ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere (Judith Garber).

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna norāda, ka vizītes laikā vēstniece tikās ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Inesi Boķi un pašvaldības izpilddirektoru Jāni Baiku, pārrunājot ar ekonomisko situāciju, izglītību un pilsētas attīstību saistītus jautājumus.

"Džūdita Gārbere galvenokārt interesējās par investīciju iespējām Valmierā, uzsverot, ka pašreizējā ekonomiskā situācija ir labvēlīga jaunu ASV investoru piesaistīšanai. Tāpat vēstniece pauda gatavību palīdzēt Valmierai sameklēt sadarbības pilsētu ASV un veicināt sadarbības uzsākšanu," informē L. Tarbuna.

Viņa norāda, ka ASV vēstniece Džūdita Gārbere vizītes laikā viesojās arī Vidzemes Augstskolā, kur tikās ar augstskolas rektori Viju Daukšti un piedalījās diskusijā ar studentiem par ASV un Latvijas sadarbību.

Pēc tikšanās ASV vēstniece atzinusi, ka Vidzemes Augstskolas sasniegtais radījis labu iespaidu un apliecināja, ka vēstniecības sadarbība ar augstskolu noteikti turpināsies.

L. Tarbuna piebilst, ka pēcpusdienā vēstniece tikās ar Valmieras Novada fonda vadītāju Ansi Bērziņu un apmeklēja uzņēmumu „Valmieras stikla šķiedra" un Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatoru.

Valmiera