Valmierā viesojas lugas „Latviešu laiks” autors Lauris Gundars un aktieri

„Ceturtdien, 12.novembrī, Valmieras Valsts ģimnāzijā pasākuma „Novembris - latviešu laiks" ietvaros viesojās dramaturgs, lugas „Latviešu laiks" autors Lauris Gundars un Valmieras Drāmas teātra aktieri Ieva Puķe un Ģirts Rāviņš, kā arī izrādes mūzikas autors, komponists Emīls Zilberts," informē Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna.

 

Dramaturgs Lauris Gundars klātesošajiem ģimnāzijas pedagogiem un skolēniem stāstījis par to, kā tapa luga „Latviešu laiks", par Cēsu skolnieku rotas dibināšanu un brīvības cīņām.

 

„Kad 1919.gadā tika izveidota Cēsu skolnieku rota, kuras sastāvā lielākoties bija valmierieši, tās dalībnieki nezināja, kas īsti ir Latvija, vai tā būs brīva, vai vērts un vispār iespējams cīnīties par tās neatkarību. Tādēļ šī notikuma 90.gadadienā radās ideja pētīt un lugā atspoguļot tā laika notikumus un jauniešu likteni," skaidrojis Lauris Gundars.

 

L. Tarbuna uzskata, ka īpašu noskaņu pasākuma norisei piešķīra notikuma vieta - Valmieras Valsts ģimnāzija, jo tieši bijušā Valmieras Skolotāju semināra zālē pieteicās brīvprātīgie, kas bija gatavi dienēt Cēsu Skolnieku rotā, par ko ģimnāzijas aktu zālē vēsta arī piemiņas plāksne.

 

Viņa piebilst, ka Laura Gundara stāstījumu par lugas tapšanu papildināja komponista Emīla Zilberta dziesmas no izrādes „Latviešu laiks" Valmieras Drāmas teātra aktieru Ievas Puķes un Ģirta Rāviņa izpildījumā.

 

Valmieras Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja Ineta Amoliņa informējusi, ka ģimnāzijā šī ir Vēstures nedēļa, kas tematiski veltīta Latvijas valsts svētkiem un Latvijas armijas dibināšanas 90. gadadienai.

 

10.novembrī Valmieras Valsts ģimnāzijā tika atklāta skolas labdariem - Beldavu dzimtai veltīta izstāde, savukārt 11.novembrī gan pedagogi, gan audzēkņi piedalījās Lāpu gājienā un piemiņas brīdī Pilsētas kapos, bet 12.novembrī -norisinājās tikšanās ar lugas „Latviešu laiks" autoru un Valmieras Drāmas teātra aktieriem.

Valmiera