Valmierā viesojas vairāku valstu zemkopības ministri

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inese Kazuša norāda, ka lai iepazītos ar Latvijas lauksaimniecību, kā arī parakstītu savstarpēju sadarbības memorandu, 3. un 4.decembrī Latvijā darba vizītē viesojas Baltkrievijas Republikas lauksaimniecības un pārtikas ministrs Semjons Šapiro, Lietuvas Republikas lauksaimniecības ministrs Kazis Starkēvičs un Igaunijas Republikas lauksaimniecības ministrs Helirs-Valdors Sēders. Ceturtdien, 3.decembrī, augstās amatpersonas viesojās Valmieras pusē.

„Viesi tikās ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Inesi Boķi, Ziemeļvidzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītāju Jāni Brenguli un Vidzemes agroekonomiskās kooperatīvās sabiedrības priekšsēdētāju Induli Jansonu. Amatpersonas pārrunāja jautājumus par lauksaimniecības attīstību reģionos, kooperācijas pieredzi un atbalsta izmantošanas iespējām. Ministri apmeklēja piena lopkopības saimniecības „Vītoliņi", Kauguros, Beverīnas novadā, kā arī akciju sabiedrību „Ruks Cēsu gaļas kombināts"," informē I. Kazuša.

Vakar, 4.decembrī, S.Šapiro, K.Starkēvičs un H.V.Sēders turpināja vizīti Latvijā un kopā ar J.Dūklavu apmeklēja Rīgas piena kombinātu, tādejādi gūstot praktisku priekšstatu par lauksaimniecības produktu pārstrādes un tirdzniecības specifiku Latvijā. Piektdien Zemkopības ministrijā parakstīja memorandu par sadarbību lauksaimniecībā starp Latviju, Baltkrieviju, Igauniju un Lietuvu.

Valmiera