Valmieras 5.vidusskolā – kalendāra atvēršanas svētki

Ceturtdien, 17.decembrī, skolas 70 gadu jubilejas priekšvakarā, Valmieras 5.vidusskolā notika kalendāra atvēršanas svētki. Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna informē, ka jau 13.gadu audzēkņi un pedagogi savai skolai dāvāja pašu veidotu nākamā gada kalendāru.

Valmieras 5.vidusskolas direktore Rudīte Markus pastāstījusi, ka skolas kalendārs ir jau ilggadēja tradīcija.

„Gan skolēni, viņu vecāki, gan pedagogi ir pieraduši pie Valmieras 5.vidusskolas kolektīva veidotā kalendāra, tādēļ dzīvi bez tā būtu grūti iedomāties. Prieks, ka kalendārs nenoveco, bet ideju ziņā kļūst arvien jaunāks," atzinusi Rudīte Markus.

Tā kā šis skolai ir nozīmīgas jubilejas gads, 2010.gada kalendārs palīdzēs labāk iepazīt skolu gan dažādos gadalaikos, gan gadu desmitos.

L. Tarbuna skaidro, ka par kalendāra satura veidošanu atbildību arī šogad uzņēmās Valmieras 5.vidusskolas Skolēnu dome. Katrs mēnesis kalendārā veltīts kādai īpašai tematikai, piemēram, novembrī var uzzināt, kādi ir valsts augstākie apbalvojumi, kā radies Latvijas karogs un krustvārdu mīklā pārbaudīt savas zināšanas par valsti. Kalendārā atrodama gada nogalei noderīga informācija, svinamās dienas, ticējumi un sakāmvārdi, kā arī ļoti praktiska informācija - kā pašam izgatavot svilpīti.

"Valmieras 5.vidusskolas kalendāra atvēršanas svētkus ar iestudējumu par skolotāju ikdienu un gatavošanos iestādes 70.jubilejai bagātināja skolas teātra pulciņš un skolēnu muzikālie sveicieni," piebilst L. Tarbuna.

Ideja par sava skolas kalendāra veidošanu radusies pirms vairāk nekā 13 gadiem, kad skolas pedagogi viesojās kādā Vācijas skolā un dāvanā saņēma skolas kalendāru.

„Toreizējam skolas direktoram Jurim Mūrniekam tā šķita ļoti laba ideja. Tajā gadā Valmieras 5.vidusskolā sadarbībā ar Taipejas diplomātisko misiju Rīgā tika organizēta projektu nedēļa „Taivāna. Ķīniešu kultūra". Tad arī dzima ideja par kalendāra ideju un tematiku," informējusi Rudīte Markus.

Valmiera