Valmieras 727.dzimšanas dienā taps vēl nebijis projekts

Valmieras Pilsētas svētku laikā 2.jūlijā Rīgas un Lāčplēša ielas krustojumā tiks realizēts Valmierā vēl nebijis projekts- vairāk nekā 300 valmierieši veidos Valmieras nosaukumu.

„Tas būs simbolisks un vēsturisks vēstījums pilsētas 727.dzimšanas dienā, un tajā būs iespēja piedalīties ikvienam. Tā kā Valmieras galvenā vērtība ir tās cilvēki, tad šajā gadā katram, kas to vēlas, ir iespēja izjust sevi kā pilsētas sastāvdaļu, kā pilsētas veidotāju, kā daļu no Valmieras un sabiedrības," sacīja Valmieras Kultūras centra direktore Vaira Dundure.

Valmieras pilsētas pašvaldība aicina ikvienu interesentu, kas vēlas piedalīties šajā interesantajā un vēsturiskajā projektā, pieteikties, rakstot uz e-pastu [email protected] savu vārdu, uzvārdu, e-pasta adresi un norādot, kura burta tapšanā vēlas piedalīties.

Uzrakstu no Sv.Sīmaņa baznīcas torņa iemūžinās profesionāli fotogrāfi un video operatori. Pēc Pilsētas svētkiem taps kartītes, ko varēs iegādāties ikviens valmierietis un pilsētas viesis.

Jau ziņots, ka Valmieras Pilsētas svētki ar daudzveidīgu pasākumu programmu norisināsies 2.-3.jūlijā. Svētki tiks atklāti 2.jūlijā uzreiz pēc uzraksta veidošanas. Šajā vakarā astoņos pilsētas laukumos ar dažādu aktivitāšu palīdzību lieliem un maziem iespēja iepazīt astoņus gadsimtus un pilsētas vēsturi tajos. Būs brīvdabas kino seanss pie Valmieras Kultūras centra, kur izrādīs filmu „Rūdolfa mantojums".

Savukārt nakti uz 3.jūliju būs iespēja pavadīt romantiskā noskaņā Dzirnavu ezeriņa promenādē. Svētki turpināsies 3.jūlijā ar tradicionālo Svētku gadatirgu Vecpilsētā, pasākumiem lieliem un maziem valmieriešiem dažādās pilsētas vietās, Ģimenes sporta dienu Dīvaliņa pļavās un Svētku koncertu un balli brīvdabas estrādē u.c. pasākumiem.

Valmiera