Valmieras bibliotēkā reģistrē 20 000. klientu

Valmieras bibliotēka 8.janvārī sveica kopš 1998.gada elektroniski reģistrēto 20 000. klientu - Gunitu Rudzinsku.

 

Gunita Rudzinska studē Rīgas Stradiņa universitātē un nepieciešamo mācību materiālu dēļ nolēma kļūt par Valmieras bibliotēkas klienti. „Valmieras integrētajā bibliotēkā biju pirmo reizi.

 

Mani patīkami pārsteidza darbinieku laipnā attieksme un patīkamā atmosfēra - te ir silti un mājīgi. Zīmīgi, ka esmu 20 000. bibliotēkas pakalpojumu lietotāja. Tas noteikti nozīmē kaut ko pozitīvu, īpaši jau gada sākumā," saņemot piemiņas balvas no Valmieras bibliotēkas direktores Daigas Rokpelnes atzina Gunta Rudzinska. Viņa aicina valmieriešus biežāk iegriezties bibliotēkā, norādot, ka „literatūra liek aizmirst reizēm drūmo ikdienu un ieved citādā pasaulē".

 

Valmieras bibliotēkas Pieaugušo apkalpošanas nodaļas vadītāja Olga Kronberga informē, ka bibliotēkā gads uzsākts ar vairākiem jaunumiem. Šogad ik mēnesi bibliotēka piedāvā gan esošajiem, gan jaunajiem klientiem saistošās ekskursijās „Re, kā bibliotēkā var! Re, ko bibliotēkā var!" iepazīties ar plašu pakalpojumu klāstu.

 

Ekskursijas laikā bibliotēkas darbinieki iepazīstinās ar piedāvātajiem pakalpojumiem un mācīs apgūt informacionālo resursu izmantošanu. „Aicinu iedzīvotājus aktīvi izmantot šo iespēju, jo, ienākot bibliotēkā, ne vienmēr uzreiz var saprast, cik daudzveidīgas ir pieejamās iespējas. Janvāra ievadekskursijas notiks 25.janvārī plkst.11.00 un 26.janvārī plkst.18.00. Piedalīties aicinām ikvienu interesentu," pastāstīja Olga Kronberga.

 

Kino cienītājus bibliotēka februārī iepriecinās ar vēl kādu jaunumu - tiks paplašināta DVD kolekcija un ikviens bibliotēkas klients bez maksas varēs izvēlēties noskatīties sev tīkamāko dokumentālo, mākslas vai multiplikācijas filmu. Šis pakalpojums bija pieejams arī pagājušajā gadā, taču šogad Latvijas labāko filmu kolekciju papildinās dokumentālās,

populārzinātniskās filmas, kā arī ārzemju kino klasika. Jāpiebilst, ka Valmieras integrētajā bibliotēkā tāpat kā citviet Latvijā, iespējams izmantot portāla www.filmas.lv piedāvājumu un bibliotēkas datoros noskatīties labākās Latvijas filmas.

 

Tāpat šogad Valmieras bibliotēka paplašinājusi abonēto preses izdevumu klāstu - lasītājiem būs pieejami gan žurnāli, gan laikraksti, arī specializētie nozaru izdevumi. Turklāt pieprasītākie preses izdevumi tiek abonēti divos eksemplāros. Bibliotekāri atgādina, ka preses izdevumus, līdzīgi kā grāmatas, iespējams paņemt līdzi lasīšanai mājās.

 

„Mūsu darbinieki ir pretimnākoši, taču klientiem tomēr ir jāieplāno savs laiks bibliotēkas apmeklējumam, reizēm varbūt mazliet jāuzgaida. Konsultantes cenšas ikvienam palīdzēt orientēties informācijā un bibliotēkā, gan iesakot, kā atrast vēlamo lasāmvielu, gan apmācot tādu pakalpojumu izmantošanā kā zinātniskās datu bāzes un izmantot citus pakalpojumus. Priecājamies, ka sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu, bibliotēkā pieejams patiešām plašs datu bāzu klāsts. Tā ir iespēja piekļūt vērtīgai informācijai ne vien angļu, bet arī latviešu valodā," skaidro Olga Kronberga.

 

Bibliotēka rūpējas arī par piedāvājumu skolēniem. Arī šogad turpināsies programma vidusskolēniem „Izmeklēšana bibliotēkā", kuras laikā skolēni tiek iepazīstināti ar informācijas meklēšanu bibliotēkā, internetā, datubāzēs un uzziņu literatūru, kā arī iepazīstināti ar zinātniski pētniecisko darbu izstrādes gaitu. Pieteikties šādai programmai aicināti ne vien Valmieras pilsētas, bet arī apkārtējo novadu vidusskolēni. Plašāka informācija par programmu „Izmeklēšana bibliotēkā" pieejama, sazinoties ar Mācību centra vadītāju Svetlanu Sprūžu, tālrunis 64250831.

 

Bibliotekāri atgādina, ka Valmieras integrētajā bibliotēkā iespējams izmantot gan bezvadu internetu, gan datoru telpas, gan grupu un individuālās lasītavas, turklāt visi pakalpojumi pieejami bez maksas. Tāpat ikviens klients aicināts gan elektroniski, gan ieteikumu kastītē paust savus ierosinājumus un uzdot jautājumus. „Tas palīdzes mums visiem kopā izveidot tieši tādu bibliotēku, kāda ir vajadzīga katram no mums - īpašo bibliotēku," aicina Olga Kronberga.

Valmiera