Valmieras centrā atvērta atjaunotā sabiedriskā tualete

No šodiena, 11. janvāra, pēc atjaunošanas Valmieras iedzīvotāju un pilsētas viesu ērtībām atkal ir atvērta sabiedriskā tualete pie stāvlaukuma Valmieras pilsētas centrā, teikts informācijā Valmieras pašvaldības mājas lapā.

 

Tualetē atjaunota iekštelpu apdare, uzstādītas jaunas sanitārtehniskās iekārtas ar sensoru vadītām iebūvētajām skalošanas iekārtām un ūdens krāniem pie izlietnes. Tāpat remontēta bojātās fasādes daļa, kā arī salabots jumta klājs. Tualetē ir izbūvēta ventilācija un komunikācijas ir pieslēgtas pilsētas centrālā ūdensvada un kanalizācijas tīkliem. Atjaunotā tualete ir piemērota iedzīvotāju grupām ar īpašām vajadzībām. Ir paredzēta atsevišķa tualetes telpa, kas iekārtota atbilstoši cilvēku ar kustību traucējumiem vajadzībām. Tualete ir ģimenēm draudzīga un ir aprīkota ar mazuļu pārtinamo galdu. Jaunā tualete ir silta un gaiša. Savukārt, domājot par resursu taupīšanu un videi draudzīgu rīcību, siltums tualetē tiek nodrošināts ar temperatūru regulējamiem sildķermeņiem, kā arī apgaismojuma ieslēgšanu un izslēgšanu regulē kustību sensors.

Tualetes atjaunošanas darbus veica SIA “DDK Nami”. Atbilstoši iepirkumam, darbu izmaksas ir 43924,77 EUR.


Par tīrību tualetē rūpējas apkopējs, kurš uzraudzīs arī apmeklētāju uzvedību visā tās darba laikā. Ziemas periodā tualete būs atvērta katru dienu no 7:00 līdz 20:00. Vasaras periodā tualetes darba laiks tiks pagarināts līdz 23:00. Sestdienās, svētdienās un pasākumu laikā darba laiks tiks pagarināts pēc individuāli saskaņota grafika. Pārējā laikā tualete būs slēgta un aprīkota ar signalizāciju.


Tualetes uzturēšanu finansē Valmieras pilsētas pašvaldība, un tās apmeklējums pilsētas viesiem un iedzīvotājiem ir bez maksas. Tādēļ pašvaldība aicina tualetes apmeklētājus būt kulturāliem, jo sabiedriskās tualetes ir daļa pilsētas vizītkartes un to pieejamība ir svarīga gan valmieriešiem, gan pilsētas viesiem.

Valmiera