Valmieras Hanzas namiņos apskatāma izstāde “Pastaiga ar suni”

Pagājušā gada pavasarī Valmieras muzejs savā “Facebook” profilā  reizi nedēļā ievietoja 30-90 gadus senas Valmieras pilsētas ēku, pilsētvides fotogrāfijas. Esot mājās, bet neaizmirstot fiziskās aktivitātes, cilvēki tika aicināti doties fotoekskursijā “Pastaiga ar suni”. Varēja izvēlēties vienu, vairākas, vai visas senās Valmieras foto ainavas un izdomāt, kur šo skatu var atrast šodienas Valmierā. Dodoties ģimenes pastaigās, nofotografēt savu bildi no tā paša rakursa, kāds redzams vecajā attēlā, attēlu pievienojot komentāru sadaļā. 

Akcijas laikā komentāru daļā bija lasāmi daudzu cilvēku atmiņas par jaunību, bērnību vai laiku, kad attiecīgā ēka, vieta ir izskatījusies līdzīgi kā muzeja ievietotajā foto. Divu mēnešu laikā tika ievietotas vairāk kā 40 fotogrāfijas. Šī projekta kopsavilkums skatāms izstādē  “Pastaiga ar suni” Valmieras pilsētas centrā, Hanzas laukuma namiņos.

Izstādē blakus vēsturiskajiem būs skatāmi foto, kurus pastaigās iemūžinājuši un dalījušies valmierieši Inese Andersone, Sandra Gredzena, Valda Draiska, Vita Skuja, Gita Brauna, Elfa Uzulena, Agnese Geduševa un Ieva Jansone. 

20210308-1609-afisa-pastaiga-druka-724x1

Valmiera