Valmieras integrētajā bibliotēkā notiks starptautiska konference

Nākamnedēļ no 26. līdz 29.maijam Valmieras integrētajā bibliotēkā norisināsies starptautiska konference „Bibliotēka bez robežām. Radošums un starpnozaru sadarbība".

„Šodien bibliotēka pārkāpj daudzas robežas - tās loma sabiedrībā pāriet jaunās formās un kvalitātēs, aizvien lielāka nozīme bibliotēkas pakalpojumu sniegšanā ir virtuālajai telpai, tāpēc mainās arī fiziskās telpas funkcijas - bibliotēka kļuvusi par tikšanās vietu ar mākslu, mūziku, arhitektūru, zinātni, kino.

Šķērsojot savas robežas, bibliotēka pietuvojas un brīžiem arī krustojas ar citām jomām, tādēļ pilnvērtīgais radošai darbībai nepieciešama sadarbība starp nozarēm. Konferences mērķis ir izpētīt, kā izmantot dažādas sadarbības formas, lai rosinātu radošumu un radītu pievienoto vērtību bibliotēkas pakalpojumiem," informē konferences koordinatore Svetlana Sprūža.

Konferencē bibliotēkas nozares profesionāļi no Slovēnijas, Nīderlandes, Latvijas un Skandināvijas valstīm dalīsies savā pieredzē par to, kādas jaunas dimensijas un iespējas paver starpnozaru sadarbība. Konferences ietvaros notiks arī Ziemeļvalstu un Baltijas valstu apvienoto bibliotēku tīkla CombiLib pārstāvju ikgadējā tikšanās.

2005.gada novembrī Harnosandas Apvienotajā bibliotēkā Zviedrijā tika nodibināts Baltijas un Ziemeļvalstu apvienoto bibliotēku tīkls CombiLib. Šajā tīklā sadarbojas sešas bibliotēkas: Harnosandas un Visbijas apvienotās bibliotēkas (Zviedrija), Marienhamnas bibliotēka Ālandu salās (Somija), Drammenas Apvienotā bibliotēka (Norvēģija). Baltijas valstu tīklā ir Valmieras integrētā bibliotēka un Ventspils bibliotēka. Visas sadarbības bibliotēkas ir reģionālo augstskolu un pilsētu publisko bibliotēku apvienojums.

Valmiera