Valmieras izglītības iestādes saņem Dziesmu saini „Sirds ar sirdi draudzējas”

29.novembrī Valmieras Kultūras centrā notika Dziesmu saiņa „Sirds ar sirdi draudzējas" atvēršanas svētki, kurā klātesošie tika iepazīstināti ar jaunu, skanīgu labdarības projektu.

"Dziesmu sainī „Sirds ar sirdi draudzējas" ir nošu grāmata, mūzikas CD un gadalaiku dziesmu kalendārs nākamajam gadam. Komponista Māra Lasmaņa mūziku un Pētera Brūvera dzeju ilustrējuši trīs mākslinieki: Līga Delvera, Ieva Nagliņa un Svens Neilands.

Dziesmu sainī mazajiem ir pavasara, vasaras, rudens un ziemas dziesmas, ko iedziedājis Valmieras Mūzikas skolas koris diriģentes Irēnas Zelčas un Marikas Rolmanes vadībā, kā arī dziesmu fonogrammas „Quintus Anima" izpildījumā un melodijas trompetista Jāņa Porieša spēlē," informē Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna.

Viņa norāda, ka „Sirds ar sirdi draudzējas" atvēršanas svētkos labdarības projekta autori vairākus desmitus dziesmu saiņu dāvināja Valmieras pilsētas pašvaldībai, lai tie ceļotu uz Valmieras izglītības iestādēm.

Valmieras Izglītības pārvaldes vadītāja Inga Zariņa-Bojāre informējusi, ka 1.decembrī Dziesmu saiņus jau saņēmusi Valmieras pamatskola, Valmieras Pārgaujas pamatskola, Valmieras Viestura vidusskola, Valmieras 2.vidusskola, Valmieras 5.vidusskola, Valmieras Valsts ģimnāzija, Valmieras Mūzikas skola, Valmieras Vājdzirdīgo bērnu internātpamatskola-attīstības centrs un Valmieras Jaunatnes centrs „Vinda", savukārt 15.decembrī dāvinājumu saņems arī visas Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes.

„Dziesmu sainī „Sirds ar sirdi draudzējas" iekļautas skaistas un skanīgas bērnu dziesmas. Sirsnīgs paldies visiem, kuri ieguldījuši darbu tā veidošanā - īpaši Valmieras Mūzikas skolas audzēkņiem, diriģentēm Irēnai Zelčai un Marikai Rolmanei, komponistam Mārim Lasmanim un mūzikas skolas pedagogiem. Dziesmu sainis var kļūt par lielisku dāvanu Ziemassvētkos ikvienam, kuram patīk mūzika, dzeja un kurš vēlas iemācīties jaunas bērnu dziesmas," sacījusi Inga Zariņa-Bojāre.

L. Tarbuna skaidro, ka lai Dziesmu sainis nonāktu visās Latvijas skolās, ikviens tiek aicināts kļūt par dāvinātāju. Akcijas mājaslapā www.sirdsarsirdi.lv jānoklikšķina Ežuļa poga ar uzrakstu „Dāvināt" un jāaizpilda nepieciešamā informācija dāvinājuma veikšanai. Lai viens Dziesmu sainis nonāktu mūzikas skolotāja rokās, jāziedo pieci lati. Tikai dāvinātājiem www.sirdsarsirdi.lv būs unikāla iespēja iegādāties Dziesmu saini arī savā īpašumā par tādu pašu summu - pieciem latiem.

Dziesmu saiņa „Sirds ar sirdi draudzējas" veidošanu atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība.

Valmiera