Valmieras Kultūras centrā būs apskatāma vācu fotogrāfa Faita Metes izstāde

Sestdien, 26. jūnijā plkst. 10 Valmieras Kultūras centrā tiks atklāta vācu fotogrāfa Faita Metes (Veit Mette) darbu izstāde.

Vācu fotogrāfs dzimis 1961. gadā Bīlefeldā (Bielefeld), Vācijā, kur dzīvo un strādā arī šobrīd. Pēc mākslas pedagoģijas studijām viņš uzsāka darboties kā patstāvīgs fotogrāfs. Ar fotografēšanu profesionāli nodarbojas pēdējos desmit gadus, īpaši žurnālistikas jomā. Viņa fotogrāfijas tiek publicētas vairākos Vācijā iecienītos žurnālos, piemēram, „Stern", „Süddeutsche Zeitung Magazin", „Zeit-Magazin", „Amica" un citos. Fotogrāfs izdevis vairākas grāmatas un veidojis izstādes, kurās vienmēr uzsvars bijis uz cilvēku un viņa personības atšķirību.

Viens no nozīmīgākajiem projektiem, kas tapis pirms desmit gadiem, ir projekts, kurā Faits Mete fotografēja garīgus invalīdus viņu ikdienas dzīvē. 1999.gadā projekts ieguva balvu kā labākā plakātu sērija. Vēl šodien caur Bīlefeldu brauc tramvaji, uz kuriem redzamas fotogrāfijas no šī projekta. Kopš 1995. gada piedalījies izstādēs Ķelnē, Hamburgā un Bīlefeldā. Katrā izstādē tapis katalogs, vai izdota grāmata. Fotogrāfs savās izstādēs lielākoties atspoguļo cilvēka sociālo vidi, bērnus, invalīdus, kā arī pilsoņu integrāciju.

Vācu fotogrāfa izstāde tiek atklāta Gīterslo apgabala (Vācija) sadarbības partneru vizītes ietvaros, kas Valmierā norisināsies no 25.-30. jūnijam. Delegācija no Halles pilsētas piedalīsies Valmieras pilsētas un novadu priekšsēdētāju sanāksmē, kā arī apmeklēs Valmieras pansionātu. Vizītes ietvaros sadarbības partneri viesosies Vidzemes slimnīcā, Valodas terapijas centrā, kā arī tiksies ar Valmieras Rotary kluba valdi. Norisināsies arī ekskursija, kuras laikā viesiem būs iespēja iepazīt vācu kultūras mantojumu Valmieras pilsētā.

Valmiera