Valmieras pašvaldība saņem Lielās talkas maisus

Valmieras pilsētā arī šogad norisināsies Lielā talka, kuras laikā ikviens valmierietis varēs piedalīties pilsētas sakopšanā. Jau trešdien, 31.martā pašvaldībā nogādāti 7000 maisi atkritumu vākšanai Lielās talkas laikā 24.aprīlī.

Trešā Lielā talka notiks 24.aprīlī no plkst.9:00 līdz plkst.14:00 vienlaicīgi visā Latvijā. Šogad tās īpašais akcents ir talkošanas daudzveidība, jo iedzīvotāji aicināti vākt ne tikai atkritumus, bet arī stādīt kokus, veidot puķu dobes, izgatavot putnu būrīšus, atjaunot soliņus, žogus un veikt citus labus darbus. Šogad pasākumā plānots iesaistīt aptuveni 200 000 talcinieku.

Valmieras pilsētas pašvaldība aicina valmieriešus, kas nolēmuši Lielajā talkā sakopt Valmieru, to darīt pašvaldības noteiktajās vietās, kas tiks izziņotas pēc Lieldienām, vai arī pieteikt savu talkas vietu. Visiem talkas dalībniekiem tiks nodrošināti maisi, kā arī noteiktās vietās sadarbībā ar SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija" (ZAAO) tiks izvietoti konteineri atkritumu vākšanai.

Lielās talkas ietvaros Valmierā savākto atkritumu transportēšanu un noglabāšanu poligonā Daibe arī šogad nodrošinās SIA ZAAO, kas no pašvaldībām atkritumus pieņems bez maksas, izņemot valsts obligātos nodokļus.

Ja talkas laikā savākto atkritumu transportēšana uz poligonu netiks veikta ar ZAAO transportu, transportlīdzekļa vadītājam iebraucot poligonā, būs jāuzrāda atkritumu apraksta veidlapa, kas parakstīta un apzīmogota ar pašvaldības zīmogu. Atkritumu apraksts kalpo kā apliecinājums tam, ka poligonā ievestie atkritumi ir tikuši savākti Lielās talkas ietvaros.

Ar aktīvu nevalstisko organizāciju, pašvaldību un valsts institūciju līdzdalību pirmā Talka tika noorganizēta 2008. gada 13. septembrī Latvijas 90. dzimšanas dienas pasākumu ietvaros. Savukārt 2009. gadā Latvijas aicinājumam organizēt Talku atsaucās arī mūsu kaimiņvalstis - Lietuva, Igaunija, Polija un Sanktpēterburgas apgabals.

Jāpiebilst, ka šogad pirmo reizi saistībā ar Lielo talku tiks veidota "Zaļo lentīšu kustība". Lai veicinātu talkas popularitāti, kā arī talkotāju draudzīgumu un solidaritāti, cilvēki būs aicināti ne tikai pie apģērba, bet arī automašīnām vai velosipēdiem piespraust zaļu lentu. Tās aprīlī neilgi pirms talkas būs pieejamas "Rimi" veikalos, "Statoil" degvielas uzpildes stacijās, "Narvesen" veikalos un apdrošināšanas sabiedrības "Balta birojos" visā Latvijā.

Valmiera