Valmieras pilsētā notiek gatavošanās Lieldienām

Šonedēļ Valmieras pilsētā ar dažādiem pasākumiem un aktivitātēm tiks svinētas Lieldienas, kas ir vieni no gadītākajiem svētkiem, jo iezīmē pavasara atnākšanu. Lai arī katram šie svētki asociējas ar kaut ko savu, ikvienam tā ir iespēja ikdienas steigā atvēlēt laiku kopā būšanai ar saviem tuvākajiem, krāsojot olas, šūpojoties vai vienkārši baudot atpūtu brīvā dabā.

Arī Valmieras pilsēta gatavojas svētkiem ar dažādām aktivitātēm gan lieliem, gan maziem. Laukumā pie tirdzniecības centra „Valleta" pilsētas iedzīvotājus jau priecē iespaidīgi Lieldienu rotājumi, kuru autore ir māksliniece Inta Skrastiņa. Viņa atzīst, ka izteiksmīgo rotājumu tapšanā ieguldīts ne mazums pūļu, taču iedzīvotāju smaidīgās sejas un paustais prieks sniedz lielu gandarījumu par padarīto.

„Domājot par Lieldienu rotājumiem pilsētā, galva ilgi nebija jālauza, jo zaķi un olas jau ir šo svētku galvenais simbols," pastāstīja māksliniece Inta Skrastiņa. „Rotājumiem tika izvēlētas košas un dzīvespriecīgas krāsas, kas sniedz cilvēkiem enerģiju pēc garās ziemas, savukārt olas ir kā dzīvības simbols."

Māksliniece atklāj,ka svētku rotājumi tapuši diezgan ilgā laika posmā, jo viss sākas ar idejas uzlikšanu uz papīra. „Ilgi domājām arī par to, no kādiem materiāliem rotājumus vislabāk būtu izgatavot un šoreiz izvēlējāmies putuplasta blokus. Darbs nebija nemaz tik vienkāršs, jo izveidotās dekorācijas ir pietiekami apjomīgas - augstumā tās sasniedz pat 3 metrus un katra no tām sver 50kg," stāsta Inta Skrastiņa. Lielu paldies par atsaucību un palīdzību rotājumu tapšanā māksliniece saka Andim Zīriņam, Jānim Poram, kā arī Valmieras Drāmas teātrim.

„Lieldienas man saistās ar ģimeniskumu un kopā būšanu, ko centāmies parādīt arī šajos rotājumos," saka māksliniece. „Ceru, ka tas iedvesmos iedzīvotājus un pilsētas viesus ienest krāsas un dzīvesprieku arī savās mājās."

Nedēļas nogalē Valmieras pilsētā paredzēti vairāki svētku pasākumi. Kā ziņots iepriekš, piektdien, 2.aprīlī, no plkst. 11:00 Valmierā notiks Jēzus Kristus Ciešanu Lielās piektdienas Krustaceļš. Svētdien, 4. aprīlī plkst. 12.00 uz Lieldienu pasākumu visai ģimenei aicina Valmieras Kultūras centrs. Koncertā uzstāsies mazo vokālistu konkursa „Cālis 2010" laureāti un Valmieras Kultūras centra Tautas deju ansambļa „Gauja" studijas dejotāji, kā arī bērnu deju kolektīvi.

Pēc koncerta klātesošie varēs piedalīties „Pasaku nama" radošajās darbnīcās un rotaļās. Savukārt Otrajās Lieldienās, 5.aprīlī plkst. 17.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Lieldienu koncerts, kurā uzstāsies kamerorķestris „Sinfonietta Rīga", Igaunijas kamerkoris diriģenta Daniela Reisa (Nīderlande) vadībā, Kristīne Gailīte (soprāns), Baiba Berķe (soprāns), Mati Turi (tenors) (Igaunija) un Uku Joller (bass) (Igaunija).

Valmiera