Valmieras sabiedriskajā transportā ieviesīs bezmaksas braukšanas biļetes 1

No piektdienas, 19.februāra visiem pasažieriem, kuri Valmieras pilsētas sabiedriskajā transportā ir tiesīgi pārvietoties bez maksas, iekāpjot autobusā, pie šofera būs jāizņem un jānokompostrē bezmaksas jeb „nulles" biļete.

SIA „VTU Valmiera" valdes loceklis Ēriks Bujāns informēja, kas tas tiek darīts, lai nodrošināt atsevišķu uzskaiti pasažieriem, kuriem piemēroti braukšanas maksas atvieglojumi.

Saskaņā ar spēkā esošajiem tiesību aktiem bez maksas Valmieras pilsētas sabiedriskajā transportā var braukt pirmsskolas vecuma bērni, bērni invalīdi, kā arī 1.un 2.grupas invalīdi, kā arī personas, kas pavada 1.grupas invalīdus vai bērnus invalīdus.

Jāpiebilst, ka tiesības bez maksas braukt Valmieras sabiedriskajā transportā ir arī pensionāriem, kuri sasnieguši 80 gadu vecumu, kā arī trūcīgo ģimeņu vecākiem, kuru ģimenēs ir četri vai vairāk nepilngadīgi bērni. Taču iepriekšminētajām iedzīvotāju kategorijām Valmieras pilsētas Sociālajā dienestā tiek izsniegti taloni braukšanai sabiedriskajā transportā un atsevišķa biļete pie šofera nav jāizņem.

Komentāri 1

Muzikants

Saprotu, ka bezmaksas braucēju uzskaite ir vajadzīga, taču, sākumā būs pagrūti pierast pie jaunās kārtības. Kāpēc arī invalīdiem (un arī citiem atvieglojumu izmantotājiem) "nulles talonus" nevarētu izsniegt, piemērām, VSAA? Jeb, vēl labāk, uzrādot attiecīgo dokumentu, NARVESEN un +Punkta kioskos? Šoferīšiem atkal viens lieks darbiņš klāt! Invalīdam ar pārvietošanās grūtībām, tomēr vieglāk iekāpt pa tām a/busa durvīm, kuras "apstājas" viņam tuvāk... Tagad būs "jātenterē" no busa vidus pie šoferīša pēc talona... Uzskaite IR VAJADZĪGA, bet, manuprāt, viss tomēr nav līdz galam izdomāts!

pirms 11 gadiem, 2010.02.18 01:08

Valmiera