Valmieras sabiedriskajā transportā ieviesīs stundas biļeti

Ieviešot jaunu sabiedriskā transporta kustības shēmu, no 2.aprīļa braucieniem autobusos Valmieras pilsētā tiks ieviesta stundas biļete.

* Turpmāk pasažieri ar iegādāto braukšanas talonu sabiedriskajā transportā drīkstēs pārvietoties vienu stundu no kompostrēšanas brīža, neatkarīgi no izmantoto braucienu skaita. Talona cena saglabāsies līdzšinējā: iegādājoties to biļešu tirdzniecības vietās- Ls 0.40, pērkot pie autobusa vadītāja- Ls 0.45, savukārt mēnešbiļetes cena saglabāsies Ls 16.80.

SIA „VTU Valmiera" valdes loceklis Ēriks Bujāns informēja, ka uzņēmums veicis visus priekšdarbus, lai ieviestu jauno sabiedriskā transporta shēmu. Iedzīvotāji aicināti iepazīties ar izmaiņām autobusu kustības sarakstā, kas pieejamas gan internetā (www.vtu-valmiera.lv www.valmiera.), gan drukātā veidā (izdevums "Tava Izvēle" 20.03.2010.), kā arī autobusu pieturvietās, un ņemt vērā, ka vairs nebūs iespēja no viena pilsētas gala nokļūt uz otru ar vienu autobusu.

No 2.aprīļa sabiedriskais transports no astoņiem galapunktiem (Purva ielas, Valmiermuižas, SCO, Brīvības ielas, dzelzceļa stacijas, VSŠ, SPII „Bitīte", slimnīcas) kursēs centra virzienā, kur veiks apgriešanās ceļu - kustību pretēji pulksteņa rādītāja virzienam pa Rīgas, K.Baumaņa, Beātes, A.Upīša ielu un dosies atpakaļ uz maršruta galapunktu. Pilsētas centrā tiks izveidotas divas „tranzītpieturas", kur notiks pasažieru apmaiņa jeb pārsēšanās- pieturā „Centrs" K. Baumaņa ielā, kas tiks izveidota no jauna pie centra stāvlaukuma, un „Kino" Rīgas ielā.

Pēc jaunās sistēmas Kocēnu virzienā kursēs divi autobusi, Valmiermuižas virzienā, pa Brīvības ielu -1, pa Purva ielu-1, pa Stacijas ielu-divi. Maršrutu izpildei kopumā tiks iesaistīti desmit lielas ietilpības autobusi, divi mazas ietilpības.

Esošā apmērā tiks saglabāts kontroles dienests. Projektā paredzēts, ka lielas ietilpības autobusi maršrutus apkalpos ik dienu no plkst. 4:50 - 19:00. Vakara stundās līdz plkst. 24:00 autobusu satiksmi ar reisu intensitāti reizi stundā nodrošinās mazas ietilpības autobusi.

Sabiedriskā transporta kustības shēma tiks mainīta, lai nodrošinātu sabiedriskā transporta pakalpojumus, taču samazinātu zaudējumus, ko rada pasažieru pārvadājumi, Valmierā tuvāko mēnešu laikā ievērojami tiks mainīta pilsētas sabiedriskā transporta shēma.

Jaunā shēma ļaus efektīvāk palielināt reisu intensitāti vai mainīt tās biežumu atkarībā no pieprasījuma. Tā nodrošinās regulāru autobusu kustību un reisu savietojamību. Ielu un ceļa remontu gadījumā izmaiņas tikai vienā maršrutā. Arī iedzīvotājiem jaunā transporta shēma būs vienkāršāka un saprotamāka.

Valmiera