Valmieras sabiedriskajā transportā no jūlija biļetes varēs iegādāties tikai pie autobusa vadītāja

No 1.jūlija biļetes braukšanai Valmieras pilsētas sabiedriskajā transportā varēs iegādāties tikai pie autobusu vadītājiem. Joprojām tirdzniecības vietās un Valmieras autoostā būs nopērkamas mēnešbiļetes, taču braukšanas taloni tiks likvidēti. To paredz Valmieras pilsētas pašvaldības domes 16.jūnijā apstiprinātie noteikumi „Par braukšanas dokumentu izmantošanas un pasažieru iekāpšanas kārtību Valmieras pilsētas sabiedriskajā transportā".

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem maksa par vienu braucienu Valmieras pilsētas autobusos, pērkot biļeti pie autobusa vadītāja, būs LVL 0,40. Tiks likvidēta stundas biļete.

Tāpat jaunā kārtība paredz, ka iekāpšana pilsētas sabiedriskajā transportā tiks organizēta pa autobusu priekšējām durvīm, izņemot pasažierus ar bērnu ratiņiem un personas ar funkcionāliem traucējumiem un invalīdu ratiņiem. Pasažieris, ja tas par vienreizējās biļetes iegādi nespēs norēķināties ar precīzu naudas summu un autobusa vadītājam nebūs nepieciešamās izmaksājamās naudas summas, saņems atzīmi uz braukšanas biļetes otras puses par atmaksājamo summu, ko varēs saņemt Valmieras autoostā.

SIA „VTU Valmiera" skaidro, ka braukšanas talonu realizācija tirdzniecības vietās saistīta ar papildus izdevumiem, kas kopumā sadārdzina pakalpojuma izmaksas. Turklāt biļešu iegāde pie autobusa vadītāja ļaus uzņēmumam precīzāk veikt pasažieru uzskaiti, lai maršrutos, kuros tas nepieciešams, norīkotu lielākas vai mazākas ietilpības autobusus vai veiktu korekcijas autobusu kustības sarakstos.

Šāda sistēma sekmīgi darbojas daudzviet Latvijā, un arī Valmierā vairākos reisos kādu laiku tā ieviesta eksperimentālā kārtā un pierādījusi savu efektivitāti.

Ņemot vērā, ka jau līdz šim autobusu vadītāji pilsētas autobusos nodarbojās ar talonu tirdzniecību, autobusu satiksme būtiski nekavēsies. Taču, paredzot, ka noslogotākajos maršrutos rīta un vakara stundās biļešu tirdzniecība aizņems vairāk laika, no 1.jūnija uzņēmums jau veicis izmaiņas autobusu kustības sarakstos. Valmierieši, kuri ikdienā regulāri izmanto sabiedrisko transportu, aicināti izmantot mēnešbiļetes.

Jāpiebilst, ka uzņēmums jau uzsācis pakāpenisku pāreju no braukšanas taloniem- tos vēl varēs iegādāties līdz 1.jūlijam un izmantot braukšanai līdz 1.augustam, pēc šī termiņa brauciena biļetes varēs iegādāties tikai pie autobusa vadītāja.

Valmiera