Valmieras SOS ciemata bērni ieskandina Ziemassvētkus

7.decembrī Valmieras SOS bērnu ciematā notika jautrs Ziemassvētku gardumu pagatavošanas pasākums, kura ietvaros pie bērniem viesojās dzīvespriecīgais šefpavārs, LNT raidījuma „Sirmā ēdienkaratē" vadītājs Mārtiņš Sirmais. Ciemošanās laikā kopā ar apdrošināšanas sabiedrības „Balta" darbiniekiem un citiem viesiem pavārs mācīja bērniem pagatavot īpašus Ziemassvētku gardumus.

AAS „BALTA" Ārējo komunikāciju vadītāja Kristīne Martinsone informē, ka šogad apdrošināšanas sabiedrības „Balta" darbinieki kopā ar biedrību „Pavāru klubs" un sadarbības partneru atbalstu pirms Ziemassvētkiem viesojas bērnu namos visos Latvijas reģionos, lai tradicionālo dāvanu vietā bērniem pasniegtu nelielu piedzīvojumu, kas ne vien iepriecina un padara gaišāku pirmssvētku laiku, bet arī sniedz jaunas zināšanas un iemaņas, kopā ar Latvijas labākajiem pavāriem gatavojot Ziemassvētku gardumus.

„Ik gadu Ziemassvētkos esam pieraduši saņemt un pasniegt galvenokārt materiālas dāvanas, tomēr bieži vien svētku laikā vairāk pietrūkst tieši kopā būšanas sajūtas un sirds siltuma, ko ne vienmēr ir tik viegli sniegt kā glīti iesaiņotu dāvanas paciņu. Mēs vēlamies ne vien iepriecināt bērnus ar dāvanām un gardumiem, bet sniegt viņiem arī prieku, ko var gūt tikai ar personisku iesaistīšanos un kopīgi paveiktu darbu. Kopīgi mācoties pagatavot dažādus gardumus, mēs dāvinām bērniem jaunas zināšanas, iemaņas un siltas atmiņas, kas viņus pavadīs arī nākotnē," stāsta AAS „Balta" Limbažu un Valmieras filiāles vadītāja Nellija Pastva.

K. Martinsone norāda, ka apdrošināšanas sabiedrības „Balta" aicinājumam palūkoties uz ierastajām svētku dāvanām no cita skatu punkta ir atsaucies arī uzņēmums „Latvijas valsts meži", kas papildināja Ziemassvētku noskaņu, dāvinot aprūpes centram egli un kopīgi ar bērniem to izpušķojot. Savukārt ar laipnu Valmieras Domes pārstāvju atbalstu bērniem tika sarūpēts jautrs koncerts.

„Šādas aktivitātes ir labs paraugs, kā mantisko vērtību vietā ir iespējams dāvināt sirds siltumu un jaunas zināšanas, vienlaikus dodot iespēju bērniem sastapt interesantus cilvēkus, no kuriem smelties iedvesmu. Tikšanās ar šādiem uzņēmīgiem cilvēkiem ļauj bērniem paplašināt viņu dzīves uztveri un paraudzīties uz lietām no emocionālā aspekta. Varētu pat teikt, ka tas darbojas kā piemērs, kas apliecina, ka, lai dzīvē kaut ko sasniegtu, pašiem tas ir jāvēlas un jāiegulda mērķtiecīgs darbs," skaidro SOS ciemata vadītājs Vitolds Krieviņš.

„Šodien bērniem mācām pašiem pagatavot īpašus svētku cepumus, jo, lai arī bērni to uztver kā vienkārši jautru kopīgu laika pavadīšanu, tomēr ikvienam, kas pieliek savu roku šajā procesā, ir iespēja pārliecināties, cik daudz darba un laika prasa vienkārša svētku cienasta pagatavošana. Turklāt tas ļauj izprast, ka svētki rodas nevis paši no sevis, bet gan rūpīga un sirsnīga darba rezultātā," norāda pavārs Mārtiņš Sirmais.

Valmiera