Valmieras uzņēmēji diskutē par situāciju pasažieru pārvadājumu jomā

Otrdien, 8.martā, kārtējā sanāksmē tikās Valmieras Uzņēmēju konsultatīvās padomes pārstāvji. Šoreiz galvenā sarunu tēma bija situācija pasažieru pārvadājumu un sabiedriskā transporta jomā.

SIA „VTU-Valmiera" valdes priekšsēdētājs Oskars Spurdziņš iepazīstināja ar uzņēmuma darbības rezultātiem 2010.gadā, kā arī informēja par pašreizējo situāciju. Viņš klātesošajiem pauda, ka nozares lielākie spēlētāji saglabās savas pozīcijas tirgū, bet mazākajiem draud iznīkšana. Arī SIA „VTU Valmiera" apsver iespēju nākotnē apvienoties ar kādu no pārvadātājiem, piemēram, varētu uzsākt sarunas ar AS "CATA", ar kuru uzņēmums jau tagad nodrošina pasažieru pārvadājumus Vidzemes lotē.

Spurdziņš uzņēmējiem atzina, ka pašlaik "VTU-Valmiera" "taustās esošajā situācijā", bet par nākotnes attīstību nevar domāt, jo nav skaidrības, kāds būs pieejamais finansējums. Diskusijas pamatā bija pagājušonedēļ izskanējušā ziņa par trīs miljonu lielās dotācijas samazinājumu sabiedriskajam transportam, kas pārsteigusi nesagatavotus gan uzņēmējus, gan arī sabiedriskā transporta pasūtītājus. Spurdziņš uzņēmējus informēja,

ka, lai atspoguļotu atspoguļojot reālo situāciju sabiedriskajā transportā pēc finansējuma samazinājuma, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija (LPPA) kopā ar sadarbības partneriem aicina pārvadātājus 24.martā rīkos akciju, samazinot izpildīto reisu skaitu reģionālajos pārvadājumos par 50%, kas varētu būt iespējamais sabiedriskā transporta jomas scenārijs nākotnē, ja tiks samazināts valsts finansējums.

SIA valdes priekšsēdētājs arī informēja par plāniem attīstīt taksometra pakalpojumus, kā arī par vairāku mazākas ietilpības autobusu iegādi un iecerēm uzlabot sabiedriskā transporta kustību Valmieras pilsētā.

„Valmieras pašvaldība dara visu, lai pilsētas sabiedriskais transports kursētu un būtu pieejams visām pasažieru grupām, tajā skaitā bērniem un pensionāriem.

Tāpēc no 1. aprīļa spēkā ir jauni atvieglojumi braukšanai sabiedriskajā transportā. Līdz ar to 50% atlaide no mēneša braukšanas biļetes cenas (mācību gada laikā) tiks piešķirta skolēniem un studentiem, kas deklarējušies Valmierā, tādā paši atvieglojumus varēs saņemt arī Valmieras pilsētā vismaz divpadsmit mēnešus dzīves vietu deklarējušie pensionāri.", stāsta O.Spurdziņš.

Klātesošos par dažādām aktualitātēm Valmieras pilsētas pašvaldībā informēja arī Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Vaira Dundure un pašvaldības izpilddirektors Jānis Baiks. Tāpat konsultatīvās padomes sēdē tika sniegta informācija par „Ķīnas uzņēmēju dienas 2011" pasākumu, kas varētu ieinteresēt daudzus Valmieras uzņēmējus.

Pasākumā ir aicināti un plāno piedalīties vairāk nekā 100 dažādu uzņēmumu, kas ir ieinteresēti eksportēt un importēt savu preces un pakalpojumus, kā arī iesaistīties starptautiskos investīciju projektos. „Ķīnas uzņēmēju dienas 2011" norisināsies Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā no 6. līdz. 8.maijam. Paralēli notiks arī biznesa forums - izstāde „Investē Latvijā - Investē Eiropas Savienībā".

Nākamā padomes sēde norisināsies 12.aprīlī.

Valmiera