Valmieras Valsts ģimnāzijā dibinās vācu valodas klubiņu

Rīt, 8.decembrī, pulksten 15.00 Valmieras Valsts ģimnāzijas (VVĢ) kamīnzālē notiks vācu valodas klubiņa dibināšanas pasākums. Tajā piedalīsies Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis, VVĢ direktors Jānis Zemļickis un vācu valodas skolotāja Anita Lutere.

"Vēl klubiņa dibināšanas pasākumā piedalīties uzaicināti vairāki ar vācu valodu cieši saistīti viesi - Gētes institūta valodas nodaļas vadītājs Dr.Rainers Būcs, Latvijas vācu valodas skolotāju asociācijas prezidente Valija Vahere, grāmatas „Vācu valodas praktiskā gramatika" autors Egons Ziediņš, Valmieras Valsts ģimnāzijas absolvente Baiba Veidemane, kura prezentēs projektu „Pētījums par vācu valodu" un VVĢ audzēkņi Edvarts Bērzs, Elīna Riekstiņa un Kārlis Caune. Skolēni dalīsies pieredzē par iesaistīšanos starptautiskos projektos Vācijā," informē Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna.

VVĢ vācu valodas skolotāja Anita Lutere norādījusi ka ideja par vācu valodas klubiņa dibināšanu radusies, jo Valmierai jau ilgus gadus ir lieliska sadarbība ar Gīterslo apgabalu Vācijā. Sadarbības rezultātā izveidojusies cieša draudzība gan starp abu valstu iestādēm un organizācijām, gan arī personiskā līmenī.

„Iecerēts, ka klubiņa dalībnieku tikšanās būs regulāras - vismaz reizi mēnesī. Tajās varēs piedalīties gan vācu valodas skolotāji, skolēni, gan ikviens interesents, kā arī tiks uzaicināti dažādu profesiju pārstāvji, kuri saistīti ar Vāciju, vācu valodu un kultūru, lai dalītos savā pieredzē un zināšanās," pastāstījusi A. Lutere.

L. Tarbuna piebilst, ka vācu valodas klubiņa dibināšanā aicināti piedalīties vācu valodas skolotāji, skolēni un ikviens interesents.

Valmiera