Valmieras Valsts ģimnāzijā norisināsies fingerboard sacensības

Piektdien, 28.maijā no plkst. 15 Valmieras Valsts ģimnāzijā norisināsies fingerboard sacensības - „FingerLine" atklātais čempionāts.

Sacensību ietvaros notiks arī Starptautiskās Muzeju nakts „FingerLine" rampu izlozes veiksminieka apbalvošana. Uzvarētājs ir puisis vārdā Rets un laimestu viņam oficiāli pasniegs „FingerLine" organizatoru komanda sacensību uzvarētāju apbalvošanas ceremonijas laikā.

Dalībnieku reģistrācija sacensībām sāksies no plkst.14.

Uzziņai - fingerbords ir precīza, miniatūra skeitborda kopija, taču šajā aktivitātē galvenā nozīme ir nevis kāju, bet roku jeb, precīzāk sakot, pirkstu veiklībai. Fingerbords radies pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu beigās.

Sākotnēji gan miniatūrie skeitborda dēļi vairāk tika izmantoti kā atslēgu piekariņi, taču pamazām tie no aksesuāra pārvērtās ja ne gluži par sporta veidu, tad par pasaulē ļoti izplatītu hobiju gan. Fingerbords aptver ļoti plašu auditoriju - sākot ar pirmo klašu skolēniem un beidzot ar pieredzējušiem skeitborda profesionāļiem. Vieniem tā ir tikai jautra laika pavadīšana, savukārt citiem - iespēja ar rokām modelēt dažādus trikus, ko vēlāk var izmantot arī īstajā skeitbordā.

Valmiera