Valmieras Valsts ģimnāzijā sākas Jauno tūristu pulciņa nodarbības

1.decembrī Valmieras Valsts ģimnāzijā notika pirmā Jauno tūristu pulciņa nodarbība. Pulciņa idejas autors un nodarbību vadītājs ir uzņēmuma „Impro ceļojumi" speciālists Gatis Kampernovs.

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna norāda, ka pirmajā nodarbībā skolēni uzzināja, kas ir tūrisms, kādi ir tūrisma veidi, kādi faktori veicina vai kavē tūrisma attīstību.

Jaunieši ieguva informāciju arī par populārākajiem tūristu galamērķiem. Pagājušajā gadā apkopotā informācija liecina, ka visvairāk tūristi apmeklē Spāniju, ASV un Franciju, kā arī Itāliju un Ķīnu.

Gatis Kampernovs pastāstījis, ka sadarbība ar Valmieras Valsts ģimnāziju aizsākās pirms vairāk nekā pieciem gadiem, kad viņš sācis vadīt Vidzemes jauno ģeogrāfu skolu.

Jauno tūristu pulciņš izveidots, lai skolēni gūtu ne vien teorētiskas zināšanas par tūrisma nozares attīstību Latvijā un pasaulē, bet arī praktiskas iemaņas tūrisma maršrutu veidošanā un pavasarī paši varētu doties kādā pārgājienā, pielietojot nodarbībās gūtās zināšanas. Tāpat iecerēta arī tikšanās ar tūrisma aģentūru un tūrisma operatoru pārstāvjiem.

L. Tarbuna informē, ka nākamā Jauno tūristu pulciņa nodarbība notiks 8.decembrī. Nodarbības tēma: tūrisms Latvijā un pasaulē.

Valmiera