Valmieras vecpilsētā ierīkos laivu piestātni

Projekta „Vecpilsētas ainava pie Gaujas - Valmieras vēsturiskā centra revitalizācija" ietvaros Valmieras vecpilsētā, Gaujas krastā pie ēkas Pilskalna ielā 2, šovasar plānots ierīkot laivu piestātni.

Valmieras Novadpētniecības muzeja direktore Iveta Blūma pastāstīja, ka šobrīd norisinās laivu piestātnes projektēšanas darbi, lai martā varētu izsludināt iepirkuma procedūru par piestātnes izbūvi Gaujas krastā.

„Viens no projekta mērķiem ir pilnvērtīgi izmantot Gaujas klātbūtnes sniegtās iespējas. Esam iecerējuši sakārtot Gaujas krastu daļu, veidojot to par patīkamu tūrisma un atpūtas vietu gan valmieriešiem, gan pilsētas viesiem. Ierīkojot šādu laivu piestātni, valmierieši varēs nodarboties ar ūdenstūrismu un droši atpūsties pie ūdenstilpnes, kā arī tiks paplašināts piedāvājums ūdenstūristiem, kuri brauc ar laivām pa Gauju.

Laivotāji varēs ērti piestāt Gaujas krastā pilsētas centrā, iegūt informāciju par tūrisma un atpūtas iespējām Valmierā, izmantot ekskursiju piedāvājumu, kā arī, piemēram, saņemt dzeramo ūdeni vai nobaudīt tēju. Vienlaikus pašvaldība radīs uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi - ceram, ka tas noderēs uzņēmējiem, kas nodarbojas ar laivu un to inventāra nomu," skaidro Iveta Blūma.

Iveta Blūma piebilst, ka par laivu piestātnes izbūves jautājumiem notikušas konsultācijas ar attiecīgās jomas profesionāļiem. Ņemot vērā Gaujas ūdens plūsmas mainīgo virzienu, speciālisti ieteikuši izvēlēties mobilu, saliekamu piestātnes variantu, ko ziemas sezonā var ērti demontēt un uzglabāt. Veidojot laivu piestātni, tiks izbūvēta arī nobrauktuve ar cietu segumu, tādējādi Gaujai varēs piekļūt arī cilvēki ar kustību traucējumiem un māmiņas ar bērnu ratiņiem.

Vienlaikus ar iepirkumu procedūru par laivas piestātnes izbūvi plānots izsludināt arī iepirkumu par ēkas Pilskalna ielā 2 rekonstrukciju.

Jau ziņots, ka projekta „Vecpilsētas ainava pie Gaujas - Valmieras vēsturiskā centra revitalizācija" kopējais finansējums ir 694 918 latu, no kuriem 85% ir EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta finansējums, bet 15% - Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.

Projekta galvenās aktivitātes ir Valmieras vecpilsētas reģenerācijas plāna izstrāde, divu muzeja apsaimniekoto ēku Pilskalna ielā 2 restaurācija, laivu piestātnes izbūve Gaujas krastā un viduslaiku garšaugu dārziņa izveidošana.

Valmiera