„Valmiermuižas alus” atklās pirts lietu pārdotavu

Līdzās „Valmiermuižas alus" darītavai senajā klētī izveidota pirts lietu pārdotava. Atklāšanas pasākumi notiks no šī gada 6. līdz 8.novembrim.

 

„Piektdien, 6.novembrī, no pulksten 15.00 līdz 20.00 un sestdien, 7.novembrī, no pulsten 12.00 līdz 17.00 „Valmiermuižas alus" pirts lietu pārdotavā eko kosmētikas ražotnes „Anna Liepa" pārstāves konsultēs par dabīgo pirts kosmētiku un dalīsies pieredzē, kā ikdienas skaistumkopšanas un higiēnas procedūrās iespējams izmantot visiem zināmus ārstniecības augus," informē alus darītavas vēstnese Elīna Kuzmina.

 

Savukārt, sestdien no pulksten 12.00 līdz 17.00 arī sertificēts pirtnieks Meža Roberts stāstīs, kā pērties un veikt alus masāžu un kā iejaukt alus vannu. Svētdien no plkst. 12.00 līdz 17.00 par pirts ārstniecības augiem stāstīs to zinātāja Zeltīte Kaviere.

 

E. Kuzmina norāda, ka tikai atklāšanas dienās nefiltrētais „Valmiermuižas alus" būs nopērkams par puscenu, bet visus pirts slotu pircējus gaidīs veselīga dāvana. Atklāšanas pasākumos būs arī iespēja degustēt jauno alus uzkodu - drabiņu cepumus, kas tapuši pēc oriģinālas „Valmiermuižas alus" receptes, un doties ekskursijā pa alus darītavu.

 

„Pirts lietu pārdotavu „Valmiermuižas alus" darītavas saimnieki izveidojuši, lai alus un pirts tradīciju cienītāji šeit varētu iegādāties pirts rituāliem visu nepieciešamo, tajā skaitā nefiltrēto alu. Piedāvājumā būs plaša pirts slotu izvēle ar dažādām ārstnieciskām īpašībām, kuras sējuši sertificēti pirtnieki no Vidzemes. Sievietes novērtēs dabīgās pirts kosmētikas piedāvājumu no Latvijas ražotājiem.

 

Pārdotavā varēs iegādāties arī latviešu amatnieku darinātas pirts cepures, čības un ārstniecisko augu spilvenus un māla kausus," informē E. Kuzmina.

 

„Valmiermuižas alus" darītavas saimnieks Aigars Ruņģis uzskata, ka alus un pirts tradīcijas latviešiem ir bijušas saistītas kopš senseniem laikiem. Pirts ir bijusi mūsu tautas svētnīca, dziednīca un spēka vieta. Dabiskam alum piemīt dziednieciska iedarbība, tādēļ, pirtī ejot, alus vienmēr ticis celts godā. Pirtī alus ne vien dzerts, bet arī pielietots daudzveidīgās relaksējošās un dziednieciskās procedūrās, tā gūstot spēku, prieku un veselību.

 

„Valmiermuižas alus" pirts lietu pārdotava būs atvērta katru dienu no pulksten 12.00 līdz 20.00 Tā izveidota vēsturiskajā klētī līdzās Valmiermuižas alus darītavai Dzirnavu ielā 2. Senās klēts sakopšanā un pirts lietu pārdotavas izveidē Valmiermuižas alus saimnieki ieguldījuši 10 000 latu.

Valmiera