Ziemas dienests rūpējās par ielu tīrīšanu un kaisīšanu Valmierā

Tā kā Valmierā no pagājušās nakts snieg, Valmieras ielās pastiprināti strādā SIA „Valmieras Komunālā saimniecība" diennakts Ziemas dienesta brigādes.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Helmūts Briežkalns pastāstīja, ka snigšanas laikā tiek kaisītas A klases jeb maģistrālās asfaltētas brauktuves, lai neveidotos ledus kārta. Tiklīdz pārstās snigt, šīs ielas sāks attīrīt no sniega.

Vienlaikus no sniega tiek attīrītas B klases jeb maģistrālām ielām pieguļošās asfaltētās brauktuves. Mehanizēti tiek tīrītas gājēju ietves. Trotuārus palīdz kopt projektā „Apmācība darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai, ja darba devējs ir pašvaldība" iesaistītie.

H.Biežkalns brīdina, ka, turpinoties snigšanai, attīrot ielas no sniega, varētu rasties problēmas ar sniega vaļņiem un sniega novietošanu. Tāpēc aicina būt saprotošiem namu īpašniekiem, kuru iebrauktuves varētu tikt aizšķērsotas.

Tā kā sinoptiķi sola, ka Vidzemē snigšana turpināsies arī turpmākajās dienās, Ziemas dienests turpinās strādāt, visu diennakti nodrošinot brauktuvju pakāpenisku attīrīšanu no sniega.

Jau ziņots, ka, ņemot vērā finanšu resursus, kā arī, lai nodrošinātu drošu satiksmi un iedzīvotāju nokļūšanu darbā un atgriešanos mājās, izstrādāta kārtībā, kādā tiek nodrošināta brauktuvju tīrīšana un kaisīšana.

Ielas Valmieras pilsētā sadalītas četrās grupās. A klases ielas ir galvenās jeb maģistrālās asfaltētās brauktuves (Tērbatas, Rīgas, Cēsu, Brenguļu Stacijas u.c.), kur tīrīšana un kaisīšana ir obligāta un prioritāra un tiek uzsākat 30 minūtes pēc snigšanas. Šīs ielas ir 41,2 kilometru garumā, un braukšanas kvalitātes nodrošināšana tīrot un kaisot ar sāli ir prioritāte.

B klases ielas 26,33km garumā ir maģistrālajām ielām pieguļošās asfaltētās brauktuves, kas šajā gadā no sniega segas atbrīvotas un kaisītas 2-4 stundu laikā pēc snigšanas. C klases brauktuves 17,12 km garumā ir ar grants segumu klātās, kas pieguļ B klases ielām, un tur tīrīšanu sāk 4 stundas pēc snigšanas, kad svaigā sniega sega ir vismaz 5cm bieza.

Savukārt D klases ielas, kas pilsētā ir 30,6 km garumā, ir mazākas nozīmes granseguma brauktuves, kā arī pilsētas stāvlaukumi. Darbi šajās zonās tiek veikti nepieciešamības gadījumā. Gan C, gan D klases ielu tīrīšanā netiek pielietoti pretslīdes materiāli. Nepieciešamības gadījumā to segums tiek tikai rievots.

Valmiera