Aizdegas kombaina motortelpa

Augusts ir karstākais labības pļaujas mēnesis, un reizēm uz lauku nākas doties arī ugunsdzēsējiem-glābējiem, lai apdzēstu aizdegušos tehniku.

Trešdien, 12. augustā, pulksten 12.52 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD)  saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Palsmanes pagastu, kur uz lauka dega labības kombaina motortelpa astoņu kvadrātmetru lielā platībā.

Pulksten 14.07 ugunsgrēks tika likvidēts, informē Sandra Vējiņa, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste.

Labības kombaina motortelpa pļaujas laikā aizdegas daudzviet Latvijā, un ir gadījumi, kad dārgo tehniku pēc tam var “norakstīt”. VUGD ugunsdrošības inspektori iesaka lauksaimniekiem: pirmkārt, veikt ikdienas apkopes un servisu, sekot hidrauliskās sistēmas apkopei, uzraudzīt, vai nav notikusi eļļas noplūde; otrkārt, kontrolēt atgāzu izplūdes sistēmu, kam nepieciešama regulāra apkope; treškārt, pārbaudīt, vai dzirksteļu slāpētājs ir darba kārtībā.

Labība tiek intensīvi kulta, kad ir sauss laiks, tādēļ rodas daudzi uguns bīstamības faktori. Degšana šādos apstākļos izplatās tik strauji, ka ugunsgrēku nav iespējams ātri likvidēt. VUGD atgādina, ka uz kombainiem obligāti jābūt ugunsdzēsības aparātam. Ugunsdrošības inspektori iesaka papildu drošībai uz kombaina izmantot arī putu ugunsdzēsības aparātu, kas efektīvi noslāpēs gruzdēšanu,  kā arī pārdomāt, vai uz kombaina izvietoto ugunsdzēsības aparātu skaits ir pietiekams, jo ar vienu ugunsdzēsības aparātu, kura tilpums ir seši litri, pietiks tikai nelielas, savlaicīgi pamanītas aizdegšanās gadījumā.

Kriminālziņas