Aizvadītajā diennaktī Vidzemē reģistrēti pieci ģimenes konflikti. Divos pieņemts lēmums par nošķiršanu

Aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 74 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Pieņemti divi Valsts policijas lēmumi par nošķiršanu. Reģistrēti setiņi ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies divi automašīnas vadītāji un viens velosipēda vadītājs. Noformēti 77 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes jomā, no kuriem 50 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā reģistrēti pieci ģimenes konflikti no tiem divos gadījumos pieņemts Valsts policijas lēmums par nošķiršanu. 

Kopš 2014.gada, kad stājās spēkā normatīvais regulējums, kas paredz pagaidu aizsardzību pret vardarbību, policistiem ir tiesības pieņemt tūlītēju lēmumu par varmākas nošķiršanu. Šī norma pieņemta, lai novērstu vardarbības draudus ģimenēs un nodrošinātu pagaidu aizsardzību pret varmāku, nosakot, ka šai personai nekavējoties jāatstāj mājoklis.

Policija lēmumu par nošķiršanu var piemērot uz laiku līdz astoņām dienām, taču, ja cietusī persona pēc tam vēlas, lai šo jautājumu turpina skatīt tiesa, tad ar policijas starpniecību tiek iesniegts pieteikums tiesai un noteikts policijas lēmums par nošķiršanu uz laiku, kamēr tiesa pieņem savu lēmumu.

Tomēr jāpiemin, ka policija lēmumu var pieņemt tikai uz rakstveida pieteikuma pamata. Ja cietusī persona atsakās rakstīt pieteikumu policijai, tad nošķiršanu piemērot nevar. 

Kriminālziņas