Apreibinošas vielas un transportlīdzekļa vadīšana – divas nesavienojamas lietas

Līdz trešdienai, 23. septembrim, Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp Latvijā, norisināsies Eiropas ceļu policijas tīkla – ROADPOL – rīkotā akcija “ROADPOL Drošības dienas.” Iepriekšējos gados šī akcija bija zināma kā EDWARD diena, un arī šogad tās mērķis ir kopīgiem spēkiem panākt, lai šajā laikā uz Eiropas ceļiem nebūtu neviena ceļu satiksmes negadījuma ar bojāgājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem.

Šīs akcijas laikā uz Eiropas ceļiem policija veiks pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību, nodrošinot pēc iespējas lielāku policijas klātbūtni ceļu satiksmē. Arī Valsts policija Latvijas teritorijā pastiprināti rūpēsies par satiksmes drošību un uzraudzīs satiksmes dalībniekus – gan autovadītājus, gan mazāk aizsargātos ceļu satiksmes dalībniekus. Tiks arī kontrolēta drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošana, kā arī likumsargi veiks pastiprinātu ātruma kontroli. Tāpat akcijas laikā policija skaidros riskus, kas rodas Ceļu satiksmes noteikumu neievērošanas gadījumos. Akcijas kopējais mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību, pastiprināti vēršot uzmanību tam, ka katra satiksmes dalībnieka attieksme un uzvedība uz ceļa ir priekšnoteikums drošai satiksmei.

Diemžēl šī brīža statistika nav iepriecinoša. Šogad Latvijā līdz 15. septembrim  ceļu satiksmes negadījumos bojā gājis 91 satiksmes dalībnieks, bet 3025 ievainoti. Aizvadītajā gadā šajā pat periodā ceļu satiksmes negadījumos bojā gāja 90 cilvēki, bet cieta 3361 persona.  

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne uzsver, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļu vadīšana ir divas nesavienojamas lietas. Policijas darbiniece kā piemēru tam min trešdien Vecpiebalgas novadā notikušo smago ceļu satiksmes negadījumu. Tā rezultātā cieta trīs cilvēki. Pretējā braukšanas joslā iebraukušajam “BMW” markas automašīnas vadītājam pēc negadījuma konstatēts alkohola reibums – aptuveni trīs promiles.

Šis ceļu satiksmes negadījums kārtējo reizi apstiprina, ka iereibis transportlīdzekļa vadītājs apdraud ne tikai pats savu veselību un dzīvību, bet arī rada draudus līdzcilvēkiem un citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Valsts policija aicina arī apkārtējos cilvēkus būt līdzatbildīgiem un neļaut sēsties pie stūres reibumā, kā arī ziņot policijai, ja šādas situācijas tiek pamanītas.

Kriminālziņas