Brīvdienās Vidzemē dzēsti šogad pirmie kūlas ugunsgrēki

Aizvadītajās brīvdienās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 13 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem, bet viens bija maldinājums.

Sestdien plkst. 12.51 tika saņemts izsaukums uz Krišjāņa Barona ielu Ainažos, kur dega kūla 30m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās. Savukārt svētdien plkst. 15.20 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Salacgrīvas novada Liepupes pagastu, kur arī dega kūla 30m2 platībā. Plkst. 16.09 ugunsgrēks tika likvidēts.

Ja šogad pirmais kūlas ugunsgrēks Latvijā un arī Vidzemē tika reģistrēts 27.februārī, tad pērn pirmais kūlas ugunsgrēks Vidzemē tika dzēsts 7.martā Limbažu novadā, bet vēl gadu iepriekš – 22.februārī Salacgrīvas novadā. VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un sodāma rīcība. Tā apdraud cilvēku veselību, dzīvību un īpašumu, kā arī tā rada būtisku kaitējumu dabai. VUGD aicina iedzīvotājus sakopt sev piederošās teritorijas bez kūlas dedzināšanas un gadījumos, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks – nekavējoties zvanīt 112!

Sestdien plkst. 15.32 tika saņemts izsaukums uz Amatas novada Nītaures pagastu, kur dega vienstāva koka neapdzīvota ēka 250m2 platībā. Notikuma vietā strādāja astoņi Cēsu un Ķeipenes ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas trīs autocisternas, kā arī divi Amatas pašvaldības formējuma ugunsdzēsēji. Plkst. 21.45 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Zvejnieku ielā Valmierā, kur dega zaru kaudze 1m2 platībā un Purva ielā Valmierā, kur dega atkritumi 1m2 platībā.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Smiltenes novada Blomes pagastā, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 5m2 platībā, kā arī Alūksnes novada Annas pagastā, kur divstāvu dzīvojamā mājā, nepareizas apkures sistēmas ekspluatācija dēļ pirmā stāva  dzīvoklī bija radies sadūmojums (ugunsdzēsēji glābēji no krāsns izņēma degošos materiālus un iznesa laukā, kā arī veica ēkas apsekošanu un tika izvēdinātas telpas).

Aizvadītajās trijās diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 116 izsaukumus –  49 uz ugunsgrēku dzēšanu, 49 uz glābšanas darbiem, bet 18 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Kriminālziņas