Burtnieka ezers paņēmis zemledus makšķernieka dzīvību

Aizvadītajā diennaktī, no 17.decembra līdz 18.decembrim, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu un trīs uz glābšanas darbiem, portālu “Ziemeļlatvija” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.

Ceturtdien ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Burtnieka ezeru, kur 100 metrus no krasta ledū ielūzis makšķernieks un jau vairākas minūtes nav redzams. Izmantojot glābšanas dēli ugunsdzēsēji glābēji piekļuva notikuma vietai un no ūdenstilpes izcēla bojāgājušu cilvēku, kuru nogādāja krastā un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

VUGD atgādina, ka ledus kārta uz ūdenstilpēm neveidojas vienmērīgi. Tā ir biezāka pie krastiem, bet ūdenstilpes vidū var būt plāna. Tāpēc cilvēkiem bieži veidojas maldīgs priekšstats, ka ledus ir izturīgs.

VUGD aicina iedzīvotājus būt līdzatbildīgiem, neriskēt ar savu veselību un dzīvību, kā arī nepaiet vienaldzīgi garām, ja redzat, ka bērni vai jaunieši slidinās pa nedrošo ledu – brīdiniet viņus par bīstamību. Savukārt, ja pamanāt, ka cilvēki ir aizgājuši pārāk tālu no krasta vai arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties zvaniet 112!

Kriminālziņas