Dakteru ielā Smiltenē dzēsts kūlas ugunsgrēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 20. aprīļa plkst. 6.30 līdz 21.aprīlim plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu un vienu uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 11.11 tika saņemts izsaukums uz Salacgrīvas novada Liepupes pagastu, kur dega vienstāva koka dzīvojamā māja 90m2 platībā. Ierodoties notikuma vietā ēka dega pilnā platībā un tai bija iebrucis jumts. Ugunsgrēkā dzēšanā strādāja pieci Limbažu un Saulkrastu ugunsdzēsēji glābēji, kā arī četri Ainažu brīvprātīgo formējuma ugunsdzēsēji. Plkst. 14.36 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Aizvadītajā diennaktī dzēsti četri kūlas ugunsgrēki:

  • Ziemeļu ielā Gulbenē, kur kūla dega 20m2 platībā;
  • Kapsētas ielā Varakļānos, kur kūla dega 1,5 hektāru lielā platībā;
  • Strenču novada Jērcēnu pagastā, kur kūla dega 10m2 platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās);
  • Dakteru ielā Smiltenē, kur kūla dega 7000m2 platībā. 

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta! Diemžēl katru pavasari ievērojami dienesta resursi tiek tērēti kūlas ugunsgrēku dzēšanai. VUGD aicina cilvēkus aizdomāties, ka tajā laikā, kamēr ugunsdzēsēji glābēji dzēš degošo kūlu, kādam iespējams ir nepieciešama palīdzība, bet tā nevar tikt sniegta operatīvi, ja visi tuvākie dienesta resursi ir iesaistīti kūlas ugunsgrēku dzēšanā. Nededzini kūlu un iespējams tu kādam izglābsi dzīvību! 

Kopumā Latvijā VUGD saņēma 52 izsaukumus – 35 uz ugunsgrēku, tai skaitā 14 kūlas un viena meža ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi.

Kriminālziņas