Grundzāles pagastā dzēsts kūlas ugunsgrēks

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu un četrus uz glābšanas darbiem.

Kūlas ugunsgrēks ceturtdien tika dzēsts Smiltenes novada Grundzāles pagastā, kur kūla dega 100m2 platībā. Izsaukums tika saņemts plkst. 22.14, bet darbi notikuma vietā pabeigti plkst. 22.49.

Šo svētdien, 28. martā, Latvijā notiks pāreja uz vasaras laiku, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu uz priekšu. Kad griezīsiet pulksteņa rādītājus, atceries arī pārbaudīt mājokļos uzstādītos dūmu detektorus!

VUGD atgādina, ka visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem. Tikai darbspējīgs detektors spēj glābt dzīvības! Ierīces instrukcijā ir noteikta kārtība, kā pārbaudīt detektora darbspēju; visbiežāk – nospiežot kontroles (testa) pogu uz ierīces korpusa, pēc kā jāatskan spalgam skaņas signālam. Ja signāls skan – detektors ir darbspējīgs. Šādu pārbaudi ieteicams veikt regulāri, kā arī noslaucīt putekļus no ierīces virsmas. Laikus jānomaina arī detektora barošanas elements – baterija. Detektora korpusā ir baterijas jaudas automātiskā kontrole, kura laicīgi brīdinās ar īsu, atkārtotu skaņas signālu par baterijas nomaiņas nepieciešamību.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 48 izsaukumus –  25 uz ugunsgrēku dzēšanu, 15 uz glābšanas darbiem, bet astoņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Kriminālziņas