Par konflikta laikā nodarītiem smagiem miesas bojājumiem Valkā aizturēta viena persona

Trešdien, 16.jūnijā, vēlu vakarā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonas saņēma informāciju no mediķiem par 1952. gadā dzimušu vīrieti, kurš bezsamaņas stāvoklī ar galvas traumu nogādāts kādā medicīnas iestādē un no gūtajām traumām miris. Skaidrojot apstākļus, policisti konstatēja, ka pret vīrieti, iespējams, vērsts noziedzīgs nodarījums. Valsts policija aizturējusi 1980. gadā dzimušu vīrieti, kuram piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes (VP VRP) Valkas iecirknī trešdien, 16. jūnijā, tika saņemta informācija no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, ka Valkā mājas pagalmā atrasts 1952. gadā dzimis vīrietis, kurš pie nenoskaidrotiem apstākļiem guvis miesas bojājumus un bezsamaņas stāvoklī nogādāts medicīnas iestādē, kur miris. 

Veicot sākotnējās izmeklēšanas darbības, policijas amatpersonas noskaidroja aizdomās turamo personu un aizturēja 1980. gadā dzimušu vīrieti. Šobrīd policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka konflikta laikā aizturētais vīrietis nodarījis smagus miesas bojājumus 1952. gadā dzimušajam vīrietim, kurš tika nogādāts medicīnas iestādē, taču, nenākot pie samaņas, miris. 

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125. panta trešās daļas, proti, par smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Tiesa aizturētajam vīrietim piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu. Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesā turpinās un tiek skaidroti precīzi nozieguma apstākļi, tostarp motīvi.

Kriminālziņas