Pieaugot iedzīvotāju agresivitātei, varētu rosināt atjaunot kriminālatbildību par policista goda aizskaršanu 4

Covid-19 ierobežojumu kontrolē pieaugot iedzīvotāju agresivitātei pret policistiem, Iekšlietu ministrija (IeM) varētu rosināt atjaunot kriminālatbildību par varas pārstāvja goda un cieņas aizskaršanu, trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atzina IeM parlamentārā sekretāra Signe Bole.

Patlaban Krimināllikums paredz atbildību par pretošanos varas pārstāvim un citai valsts amatpersonai lietojot vardarbību vai piedraudot ar vardarbību.

Bole norādīja, ka janvārī, kontrolējot Covid-19 ierobežojumus, jau sākti septiņi kriminālprocesi par šādu pretošanos.

"Aizsargājot policista cieņu un godu, esam sākuši diskusiju par to, ka, iespējams, vajadzēs Krimināllikumā pievērst uzmanību varas pārstāvja godam un cieņai. Minētais nozīmē, ka likumā varētu atjaunot normu par varas pārstāvja un citas valsts amatpersonas goda un cieņas aizskaršanu," uzsvēra Bole.

Bole gan neminēja konkrētus piemērus par policistu cieņas aizskaršanu, taču aģentūra LETA pārliecinājās, ka, piemēram, nesen sociālajos tīklos ir ievietoti video, kur iedzīvotāji uz ielas agresīvi komunicē ar Covid-19 kontrolē iesaistītajiem likumsargiem.

Norma par varas pārstāvja un citas valsts amatpersonas goda un cieņas aizskaršanu no Krimināllikuma tika izslēgta 2004.gadā.

Komentāri 4

bezugunsnavdumu

Par pretošanos sakarā ar kovidu, policistiem būtu jāatļauj arī sist.
Pāris reizes ar steku un visi antikovid fani būs kā jēriņi paklausīgi.
Jāizbeidz to auklēšanos, kad sabiedrības intereses un veselība ir apdraudēta 'dēl ***, kuri salasās murgus internetā un jūtās gudri, ka pasaules glābēji.
Izsaki idejas, ka kovida nav - 15 diennaktis. Nav maskas publiskā vietā - 2000 eur. Aizskar policistu - 2 gadi vismaz.
Tikai represijas glābs mūs no ***.

pirms 13 dienām, 2021.01.13 23:05

Ērls

Kovids reiz beigsies, bet kovid*** paliks.

pirms 12 dienām, 2021.01.15 18:58

bezugunsnavdumu

O, paldies, ka uzrakstīji. Jāuzraksta par tevi iesniegumu. Kovids varbūt arī aizies, bet sodamība tev paliks.

pirms 12 dienām, 2021.01.15 20:15

Ērls

Delfos raksts ... Šaujiet tieši sejā': baltkrievu amatpersona aicinājusi sakropļot demonstrantus ar Jarigina pistoli... nesaskati līdzību?

pirms 11 dienām, 2021.01.16 11:40

Kriminālziņas