Pirms doties uz mežu, atceries savu automašīnu novietot drošā vietā! 3

Līdz ar lietaino un silto laiku sākusies arī sēņu sezona, tāpēc iedzīvotāji aktīvāk dodas mežā. Policija ikvienu ogotāju un sēņotāju aicina domāt par sava īpašuma drošību, un pirms dodies mežā, novieto savu transportlīdzekli drošā vietā, neatstāj savas personiskās mantas automašīnas salonā!

Iedzīvotāji ir aicināti nezaudēt modrību un neatstāt savu īpašumu viegli pieejamu garnadžiem. Nereti transportlīdzekļu īpašnieki mašīnās redzamā vietā atstāj savas personiskās mantas, kas kalpo kā stimuls garnadzim iekļūt transportlīdzeklī, izsitot auto stiklu vai kādā citā veidā to bojājot.
Liels bijis pārsteigums kādai sēņotāji nedēļas nogalē, kad atgriežoties no meža pie savas automašīnas konstatēts, ka, nenoskaidrota persona, izsitot automašīnas stiklu, no tās salona nozaga rokas somu, kurā atradās mobilais telefons un dokumenti. Materiālie zaudējumi vērtējami 285 eiro apmērā.
 
Valsts policija aicina iedzīvotājus ievērot ar drošību saistītus padomus, lai novērstu iespējamus zaudējumus no garnadžu rokām:
    • Pirms došanās prom no auto vienmēr pārbaudiet, vai tā ir aizslēgta. Ja auto ir drošības sistēma, aktivizējiet to;
    • Neatstājiet automašīnā personīgās mantas redzamā vietā;
    • Neatstājiet automašīnu nomaļās vietās;
    • Apdrošiniet savu auto, kā arī, lai izvairītos no automašīnu detaļu zādzībām, ieteicams arī nostiprināt automašīnas detaļas un tās iezīmēt, lai nozagšanas gadījumā policisti varētu tās identificēt.

Valsts policija vēlreiz atgādina, pirms doties sēņot vai ogot, parūpējies par savu drošību. Ja gadījies nokļūt nelaimē, nekavējoties ziņo policijai, zvanot pa tālruni 110.


Komentāri 3

bezugunsnavdumu

Nav ko vazāties pa mežiem. Itkā gailenes netirgo tirgū.

pirms gada, 2019.07.23 15:33

duksis4x4

Gribētu vērst uzmanību šajā sakarā pavisam citā problēmā- ja atstājiet savu auto meža ceļā, tad vismaz tā, lai cits tiek tam garām un otra lieta, atceraties, ka ārpus apdzīvotām vietām transporta līdzekli nedrīkst parkot kreisajā ceļa pusē. Tas tiek regulāri pārkāpts un dienas laikā tas protams vēl nekādu traģēdiju neizraisīs, bet sliktas redzamības apstākļos var beigties arī bēdīgi citam autobraucējam. Ja vēlme likt tieši tajā malā, apgrieziet ar degunu pretējā virzienā un noteikumi nebūs pārkāpti.

pirms gada, 2019.07.23 20:15

bezugunsnavdumu

Nopērc LED lampu, ja žigulim gaismas nedeg, ka nevari pamanīt auto kreisā pusē. Pat Valdī tagad tirgo, ja nevari apgūt no aliexpress. Spīd fantastiski.

pirms gada, 2019.07.28 11:38

Kriminālziņas