Policija Vidzemē uzsāk 57 administratīvo pārkāpumu procesus par ierobežojumu neievērošanu svētkos

Aizvadītajās četrās svētku brīvdienās, no 24.decembra līdz 27.decembrim Valsts policija Vidzemes reģiona apkalpojamā teritorijā kopumā uzsākusi 57 administratīvā pārkāpuma procesus par  drošības pasākumu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežojumu pārkāpumiem, portālu “Ziemeļlatvija” informēja VP Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Minētajā laika posmā, ar mērķi konstatēt iespējamos pulcēšanās pārkāpumus, Valsts policija  Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā sadarbībā ar pašvaldības policiju ir veikusi 369 preventīvās pārbaudes un reaģējusi uz 7 izsaukumiem, 28 reizes policijas darbinieki ir devuši preventīvus norādījumus.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonas nedēļas nogalē ir uzsākušas 57 administratīvos procesus, no tiem 21 ir uzsākti par to, ka personas, iebraucot Latvijā, nebija aizpildījuši elektroniskās apliecinājuma anketas (covidpass.lv). Savukārt 33 administratīvie procesi par to, ka notiek privāti pasākumi, kuros piedalījās vairāki cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, tādā veidā neievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus. Tāpat ir konstatēti pārkāpumi, kad personas, atrodoties publiskā vietā, klaji neievēro noteiktās drošības prasības. Līdz ar to vienā gadījumos  ir uzsākts administratīvā pārkāpuma procesi par sejas masku nelietošanu, bet divi par pašizolācijas neievērošanu.

Valmierā kāds vīrietis, zinot, ka viņam ir pozitīvs testa rezultāts uz Covid – 19, apzināti apmeklēja sabiedrisku vietu, proti, veikalu, pakļaujot citas personas inficēšanas riskam. Par šo gadījumu policijā sākts administratīvais process.

Svētdiena, 27.decembrī, pusdienlaikā tika saņemta informācija par to, ka Jaunpiebalgā kādā dzīvoklī trokšņo. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka dzīvoklī atradās vairākas personas un kopīgi tika lietots alkohols. Personām tika izskaidrots, ka šādā veidā ir pārkāpti valstī noteiktie ierobežojumi, jo ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi un pulcēšanās. Kopumā šīm personām piemērots naudas sods 800 eiro apmērā. Tāpat arī Madonā kādā īpašumā vairākas personas rīkoja privātu pasākumu, tādā veidā pārkāpjot valstī noteiktos ierobežojumus. Ierodoties notikuma vietā no iesaistītajām personām pieņemts paskaidrojums.

Savukārt Alūksnes novadā  uzsākti vairāki administratīvie procesi par to, ka jaunieši pulcējas un bez noteikta mērķa vizinās ar automašīnām. Automašīnās atrodas vairākas personas no dažādām mājsaimniecībām. Arī šajos gadījumos uzsākts administratīvais process.

Valstī kopumā uzsākti 335 administratīvā pārkāpuma procesi. Visvairāk no tiem – 188 par pulcēšanos un piedalīšanos privātos pasākumos, 85 procesi par covidpass.lv anketas neaizpildīšanu, 46 administratīvie procesi par mutes un deguna aizsega nelietošanu, astoņi par pašizolācijas neievērošanu un vēl astoņi administratīvā pārkāpuma procesi par citiem gadījumiem (piemēram, neatļauto preču tirdzniecību). Tāpat vairākos gadījumos doti arī preventīvi norādījumi.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonas kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas no 9. novembra līdz 28.decembrim ir uzsākušas 417 administratīvo pārkāpumu procesus par mutes un deguna aizsegu nelietošanu, elektronisko apliecinājumu anketu neaizpildīšanu, iebraucot Latvijā, kā arī par pulcēšanos. Tāpat likumsargi reaģē uz iedzīvotāju saņemto informāciju un to pārbauda.

Šobrīd Latvijā saslimstība ar Covid-19 vēl aizvien strauji pieaug, tāpēc ir īpaši būtiski ievērot noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, lai slimības izplatību mazinātu. Valsts policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem – nepulcēties, lietot sejas un mutes aizsegus, kā arī bez vajadzības neapmeklēt publiskas vietas. Jo tikai ievērojot noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, tu vari pasargāt ne tikai sevi, bet arī savus tuviniekus un apkārtējos cilvēkus.

Kriminālziņas