Aizdomās par seksuālu vardarbību aizturēts vīrietis; Policija lūdz atsaukties cietušās personas

Novembra vidū Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā Kriminālpolicijas birojs aizdomās par seksuālu vardarbību pret sievietēm, tostarp arī nepilngadīgām meitenēm, aizturēja kādu vīrieti. Pamatojoties uz izmeklēšanas laikā iegūto informāciju, vīrietis ilgā laika posmā uzmācies lielam skaitam sieviešu, tostarp arī pret daļu upuru veicis seksuālu vardarbību. Policijai ir pamatotas aizdomas, ka cietušo skaits varētu būt lielāks, tādēļ aicina atsaukties citas cietušās personas.

Izmeklēšanas interesēs policija šobrīd neatklāj ne vīrieša vecumu, ne arī kādas citas pazīmes, taču iespējami upuri savu pāridarītāju varētu atpazīt pēc metodēm ar kādām vīrietis sievietes uzrunājis un centies seksuāli izmantot. Daļu upuru vīrietis nolūkojis ikdienišķās situācijās un nereti tās ir bijušas arī nepilngadīgas meitenes. Pēc tam mērķtiecīgi uzsācis sarunu, piedāvājis palīdzību, aizvest, pabraukāties. Ja sieviete piekritusi, tad tālāk sekoja seksuāla uzmākšanās, apvārdošana, uzmācīga rīcība, lai piespiestu sievieti piekrist seksuālām darbībām. Lielākā daļa upuru, kurus policijai izdevies apzināt, nav piekritušas stāties intīmās attiecībās, taču tas nav traucējis viņam turpināt sūtīt uzmācīgas īsziņas šīm sievietēm, tādā veidā turpinot izteikt dažādus piedāvājumus, cenšoties panākt sev vēlamo rezultātu. 

Upurus vīrietis meklējis arī uz labu laimi - ieguvis nepazīstamu sieviešu, meiteņu tālruņa numurus un uzsācis saraksti īsziņu veidā, lai atrastu veidu kā sievieti pierunāt veikt seksuāla rakstura darbības. Nereti, mērķa auditorija bija jaunas vai vēl nepilngadīgas meitenes, kuras atrodas sliktā vai apgrūtinošā materiālā stāvoklī un, lai iegūtu sev vēlamo rezultātu, viņš piedāvājis dažādu palīdzību, materiālo atbalstu, piedāvājis iegādāties alkoholu, cigaretes vai citādi palīdzēt.

Daļu izmeklēšanas laikā noskaidroto personu vīrietis sastapis piedāvājot aizvest, kad sievietes stopējušas automašīnas. Sievietei iekāpjot automašīnā un nonākot līdz sarunai divatā, vīrietis nereti sācis uzmākties, pārliecināt veikt seksuālas darbības, pat piedāvājis samaksāt. Kā vienu no argumentiem stāties ar viņu seksuālās attiecībās, viņš sievietēm minējis – dzīvojam taču vienu reizi! Tos upurus, kurus vīrietim izdevās pakļaut, vēlāk viņš šantažēja, apgalvojot, ka viņa rīcībā ir video materiāls, kurā redzamas viņa un sievietes darbības un, ja sieviete nepiekritīs turpināt uzturēt seksuālas attiecības, viņš šo video publiskos.

Policijā pret šo personu ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 160.panta 2.daļas „Par anālu vai orālu aktu vai dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, kas saistīta ar vaginālu, anālu vai orālu iekļūšanu cietušā ķermenī, ja tas izdarīts, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no četriem līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem.

Policija aicina atsaukties citas cietušās personas, zvanot pa tālruni 110, 64201304.


Kriminālziņas