Aizturētajiem maluzvejniekiem piespriesti naudas sodi 7

2011. gada novembra vidū Smiltenes novada pašvaldības policija (SNPP) aizdomās par nelikumīgu zvejniecību un makšķerēšanas noteikumu pārkāpšanu Launkalnes pagastā esošajos Avotu dīķos aizturēja 3 Smiltenē dzīvojošus vīriešus (dzim.1966.g., 1971.g. un 1981.g.).

SNPP savākto pārbaudes materiālu kopā ar notikuma vietā izņemtajiem zvejas rīkiem (gumijas laivu, 2 tīkliem, spiningu un plastmasas kasti) nosūtīja izskatīšanai pēc piekritības Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldei.

Šā gada janvārī Valsts vides dienesta inspektori pārkāpējus sauca pie administratīvās atbildības, sastādot administratīvā pārkāpuma protokolus pēc Latvijas APK 80.panta pirmās (makšķerēšanas noteikumu pārkāpšana) un otrās (zvejniecības noteikumu pārkāpšana) daļas, un uzlika pārkāpējiem naudas sodus Ls 20, Ls 30 un Ls 200 apmērā. Papildus pamatsodam tika piemērots arī papildsods - visu zvejas un makšķerēšanas rīku (piepūšamā laiva ar airiem un pumpi, tīkli, spinings, plastmasas kaste) konfiskācija.

Aizturēšanas brīdī SNPP konstatēja, ka vienam no trim pārkāpējiem, kurš uz ūdenstilpni atveda savus „amata brāļus" brauca ar automašīnu, kurai nav veikta tehniskā apskate un tai nav arī derīgas OCTA polises. Arī par šo pārkāpumu tika savākts pārbaudes materiāls, kurš nosūtīts izskatīšanai un lēmuma pieņemšanai Valsts policijai.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde šim „zvejniekam" par automašīnas vadīšanu bez tehniskās apskates un derīgas OCTA sastādīja administratīvā pārkāpuma protokolu un piesprieda pārkāpējam naudas sodu Ls 60 apmērā (papildus VVD iepriekš piespriestajam Ls 200 sodam).

SNPP arī turpmāk organizēs reidus un kontrolēs „Zvejniecības likuma" un Ministru kabineta noteikumu Nr.1498 „Makšķerēšanas noteikumi" prasību ievērošanu visās Smiltenes novada ūdenstilpnēs.

SNPP izsaka pateicību Smiltenes novada iedzīvotājiem, kuri palīdzēja atklāt maluzvejniecības faktu.

Komentāri 7

Po

Lūgums SNPP pārstāvim komentēt smalkāk šo faktu.

APK 80.p. 1.d ir Medību produkcijas pirkšana, pārdošana, pārstrāde, pārvadāšana un glabāšana bez medību produkcijai atbilstošas medību atļaujas (atļaujas kopijas)

- kas tad bija šinī panta sadaļā raksturotā medību produkcija?

par APK 80.p 2.d jautājumu nav, tas ir par šo nelegāli iegūto zivju pārvadāšanu/paturēšanu


vispārīgais jautājums, ko vēlējos noskaidrot - vai Avotu dīķos ir aizliegts makšķerēt vispār, jeb šie kungi pārkāpa noteikumus tikai tajos punktos par ko piemēro sodu - t.i neatļauti zvejas rīki, makšķerēšana bez Makšķernieku kartes ?

pirms 8 gadiem, 2012.04.10 11:17

Ātrais kredīts

Kā Pupčenoks teiks tā būs, bet šķiet, ka tajos dīķos makšķerēt nedrīkst.

pirms 8 gadiem, 2012.04.10 11:47

Po

Cik ir tur pabūts, nekādas brīdinājuma zīmes vai norādes par privātīpašumu neesmu manījis.

Līdzīgi vasarā sanāca pie viena dīķa Bilskas pusē, kur neko nezinādams makšķerēju vienā mierā (karte, makšķ. rīki, zivju atļautais skaits un izmērs - viss bija kārtībā) līdz kādu reizi kungs gados un kunga dūšā bļaudams nāca kulakus vicinādams virsū, ka šis esot privātīpašums, lai pazūdot ka tiekot

Lieki piebilst, ka nekādas norādes ne iežogojumus tur neredzēju un lai gan pēc aizrādījuma īpašniekam, ka derētu kādu norādi uzlikt, pieļauju ka tas nav izdarīts līdz šai baltai dienai.

Jā, protams, cik zinu, no makšķernieka puses it kā ir pienākums noskaidrot informāciju par esošo ūdenstilpni, taču uzskatu, ka arī to īpašniekiem jābūt pretimnākošiem un jāizvieto nepieciešamā informācija. Toreizējā gadījumā nekas nebūtu bijis pretī atstāt kungam kādu latiņu pēc norunas par lomu, taču saimnieks bija tik "uzvilcies", ka nekāds dialogs tur nesanāca :)

Var taču pielikt nelielu izskārtnīti un tel. nr., pa kuru noskaidrot, kādas ir iespējas uzturēties pie konkrētās ūdenstilpnes.

pirms 8 gadiem, 2012.04.10 12:35

āķis

Es jau pagājušo gad portālā prasīju šo pašu jautājumu, jo pats arī braucu tur spiningot. Tad drīkst tur makšķerēt vai nē?

pirms 8 gadiem, 2012.04.10 14:18

OzolaS

Ceturdien, 12.aprīlī, laikrakstā "Ziemeļlatvija" varēsiet lasīt materiālu, kurā būs situācijas skaidrojums!

pirms 8 gadiem, 2012.04.10 14:56

Po

Tiem, kas avīzīti neizlasīja.

Avotu dīķos makšķerēt / spiningot ir atļauts, ja ir iegādāta Latvijas zivju fonda izdotā Makšķernieku karte.

Nav atļauts zvejot, t.i - izmantot jebkāda veida tīklus (murdus, etc.)

pirms 8 gadiem, 2012.04.13 16:21

Kriminālziņas