Aizturēti krāpnieki, kas uzdevušies par “Latvenergo” darbiniekiem un apzaguši sirmgalvjus

Ceturtdien, 7. janvārī, Zemgales reģiona pārvaldes policisti uz autoceļa Rēzekne-Jēkabpils aizturēja trīs personu grupu, kas tiek turēta aizdomās par vairāk nekā desmit sirmgalvju apzagšanu, sociālajā vietnē facebook ziņo Valsts policija.


Vīrietis un divas sievietes, uzdodoties par “Latvenergo” darbiniekiem, iekļuvuši pensionāru dzīvesvietās un, noskaidrojot naudas glabāšanas vietas, nozaguši pensionāriem piederošo naudu. Uzsākti vairāki kriminālprocesi.


Visas trīs personas, Lietuvas pilsoņi – 1970., 1996. gadā dzimušas sievietes un 1973. gadā dzimis vīrietis – tika aizturētas pagājušajā ceturtdienā uz autoceļa Rēzekne-Jēkabpils, netālu no Jēkabpils, iepriekš saņemot operatīvo informāciju par noziedznieku iespējamo pārvietošanās maršrutu.


Noziedznieku aizturēšanā sadarbojās vairākas Valsts policijas reģionālās pārvaldes. Pašlaik pret aizturētajiem uzsākti vairāki kriminālprocesi par zādzībām.


Valsts policija decembrī jau ziņojusi par trīs personu grupu, kas sarunājās krievu valodā un pārvietojās ar melnu “Opel” markas automašīnu.


Uzdodoties par “Latvenergo” darbiniekiem, šīs personas ieradušās dzīvesvietās pie vecāka gadagājuma cilvēkiem, savu ierašanos pamatojot ar elektrības skaitītāja, transformatora nomaiņas nepieciešamību vai it kā par elektroenerģiju pārmaksātās naudas atgriešanu.


Pēc tam potenciālajiem upuriem lūgts samainīt naudu – ja tie piekrituši, noziedznieki, sekojot līdzi upurim, novērojuši vietu, kur tas glabā naudu un, apvārdojot upuri, šo naudu nozaguši.


Atsevišķos gadījumos noziedznieki šādā veidā nozaguši pat vairākus tūkstošus eiro. Kopumā policijai ir ziņas jau par vismaz desmit noziegumu epizodēm Latgalē, Vidzemē un Zemgalē, kuru laikā noziedznieki kopumā nozaguši ap 10 tūkstošiem eiro.


Tāpat zināms, ka vairākos gadījumos noziedzniekiem nav izdevies realizēt savu mērķi, jo personām, pie kurām noziedznieki ieradušies, radās aizdomas un tās nav turpinājušas sarunu ar noziedzniekiem, bet nekavējoties ziņojušas policijai. Saņemtā informācija tika apkopota un palīdzēja policijai nonākt uz pēdām noziedzniekiem un viņus aizturēt.


Policijai ir aizdomas, ka attēlā redzamās personas ir izdarījušas arī citus līdzīgus noziegumus, tādēļ lūdz atsaukties iedzīvotājus, kas cietuši no attēlā redzamo personu darbībām, zvanot pa tālruņiem 65403323, 65403390, 26558076 vai 110.

Kriminālziņas