Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Armands Āboliņš: Policija ir gatava nekavējoties reaģēt uz likumpārkāpumu 2

Kopš 1. septembra par Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valkas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks ir Armands Āboliņš.

 

"Ziemeļlatvija" vēlējās lasītājus iepazīstināt ar jauno nodaļas vadītāju un lūdza pastāstīt par savu darbu. Pirms iecelšanas priekšnieka amatā A. Āboliņš bija Valkas rajona Policijas pārvaldes Kriminālpolicijas biroja 2. nodaļas inspektors.

 

"Šis darbs man ir zināms, jo jau iepriekš to biju darījis. Iepriekšējais priekšnieks Guntis Grāvis, aizejot pensijā, piedāvāja man ieņemt šo amatu. Apsvēru visus "par" un "pret" un piedāvājumu pieņēmu,jo te ir izaugsmes un karjeras iespējas," atzīst A. Āboliņš.

 

Sīko zādzību visvairākKaut arī tagad amats cits, pēc būtības A. Āboliņa darbā nekas nav mainījies. Pēc viņa novērojuma, salīdzinājumā ar pagājušo gadu šogad noziedzības līmenis ir tieši tāds pats. "Ir gan atsevišķi noziegumu veidi, kuru skaits palielinājies, bet tajā pašā laikā citu likumpārkāpumu kļuvis mazāk.

 

Vairāk ir reģistrēti dzīvokļu apzagšanas gadījumi, kā arī zādzības nelielos apmēros. To ir visvairāk. Starp tādām kā populārākās jāmin preču piesavināšanās veikalos un velosipēdu nozagšana. Bieži vien sīkajās zādzībās vainojami arī paši cietušie. Daļa cilvēku ļoti bezatbildīgi izturas pret savu īpašumu. Tas arī ir viens no iemesliem, kādēļ šādu zādzību skaits ir vislielākais," secina nodaļas priekšnieks.

Kriminālpolicijas nodaļa no reģistrētajiem noziegumiem atklājusi pusi. Pēc A. Āboliņa domām, noziedzības cēloņi nav meklējami tikai pašreizējā krīzē.

 

"Iemesli likumpārkāpumiem ir dažādi. Ir cilvēki, kas palikuši bez darba, tādēļ pēc saviem ieskatiem mēģina sagādāt līdzekļus, bet lielākoties noziegumus paveic tādi, kuri jau agrāk ir sodīti par likumpārkāpumiem, kad vēl nekādas krīzes nebija," saka A. Āboliņš.

 

Raksturojot likumpārkāpējus, nevar teikt, ka to vidū vairākums ir jauniešu vai cilvēku brieduma gados. "Pārkāpēju vecums ir ļoti dažāds, un grūti te izcelt kāda vecuma grupu," norāda A. Āboliņš.

 

Aicina uz atsaucībuUz jautājumu, vai nav kļuvis sarežģītāk strādāt pēc policistu skaita samazināšanas, Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks atbild īsi: "Cik līdzekļu ir, tik ir, un ar to mums jāiztiek. Tie, kas strādā, savu darbu paveic," saka A. Āboliņš.

Nereti pilsētā dzird runas, ka policija daudz ko nevar atklāt un vaino likumsargus neizdarībā. A. Āboliņš skaidro, ka ikviens gadījums ir individuāls, tomēr bieži pie tā, ka neveicas ar pārkāpuma atklāšanu, vaina jāuzņemas arī cietušajiem.

 

"Vispirms jāmin tas, ka policijai par kaitējumu neziņo uzreiz. Tas ļoti sarežģī izmeklēšanu. Neliela ir arī iedzīvotāju atsaucība, jo ir diezgan grūti no iedzīvotājiem iegūt kādu informāciju," secina A. Āboliņš.

Lai darbs būtu efektīvāks, ir nodibināta cieša sadarbība ar Igaunijas policiju. To prasa arī abu pilsētu ģeogrāfiskā situācija.

Iedzīvotājiem A. Āboliņš novēl būt atsaucīgākiem, nebaidīties, bet nākt tūlīt uz policiju un izstāstīt savu bēdu, jo policijas nostāja ir nekavējoties reaģēt uz jebkuru notikumu saistībā ar policijas darbu.

Komentāri 2

YYY

Žēl ka Grāvis aizgāja pensijā. No šitā neko daudz nesagaidīt.

pirms 10 gadiem, 2009.12.02 18:16

Kriminālziņas