Atbalsta Valmieras pilsētas Pašvaldības policijas izveidi 2

Valmieras domes sēdē deputāti atbalstīja Valmieras pilsētas Pašvaldības policijas izveidi, kas nozīmē vienas štata vietas izveidi pašvaldībā. Pašvaldības policija darbu varētu sākt nākamā gada 1.janvārī.

Pašvaldība izsludinās amata konkursu, lai atrastu pašvaldības policijas priekšnieku, taču darbinieki, kas veiks patruļas pilsētā, uz līguma pamata tiks piesaistīti no Valsts policijas darbinieku vidus.

Par labu pašvaldības policijas izveidei izlemts, jo no likumiskā viedokļa nav bijis iespēju atbalstīt Valsts policiju, savukārt Valsts policijas iespējas rīkot reidus pilsētā ir ierobežotas darbinieku trūkuma dēļ.

Pašvaldības policijas galvenais uzdevums būs kontrolēt to, kā tiek ievēroti pašvaldības saistošie noteikumi. Paredzēts, ka pašvaldības policijas darba vieta varētu būt Valmieras policijas iecirkņa dežūrdaļā, taču par to vēl nepieciešams vienoties ar Valsts policiju.

Ziemā pašvaldības policijā plānots nodarbināt mazāk darbinieku nekā vasarā, kad darba pilsētas ielās ir vairāk. Kopumā gadā pašvaldības policijas uzturēšana varētu izmaksāt līdz 100 000 latu.

Pašvaldības policijai tiks izgatavoti speciāli formastērpi un nodrošināts transports.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja pašvaldībā, arī iedzīvotāji pašvaldībai izteikuši vēlmi uz ielām biežāk redzēt policijas darbiniekus.

Komentāri 2

Ziņkārīgais

Kad beidzot Valkā sāks pilnvērtīgi darboties pašvaldības policija, jo ar pašreizējiem cilvēciņiem ir stipri pa maz- jaunatne dzerās pilsētas centrā, smēķē zāli, dzērāji migrē visapkārt...

pirms 8 gadiem, 2012.10.26 20:51

Kārumniekam

Ievēro Valkas Pohera Likumu - tevi neaiztiek,tu nesprēgā!

pirms 8 gadiem, 2012.10.27 22:18

Kriminālziņas