Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bijušais darbinieks pārdod viltojumu 11

Aizvadītās nedēļas beigās Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Rīgas pilsētas pārvaldē ieradās vairumtirdzniecības noliktavas "Mēmele PV" pārstāvji, lai sniegtu paskaidrojumus par akciju sabiedrības "Trikātas siers" marķējuma viltojumu.

 

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka ar "Trikātas siera" marķējumu tirgots Vācijā ražots siers "Edam". PVD, pārbaudot sūdzību par Vācijā ražota siera izplatīšanu ar "Trikātas siera" marķējumu, aprīļa sākumā veica pārbaudes Rīgas Centrāltirgū un vairumtirdzniecības noliktavā "Mēmele PV".

 

Pārbaudes laikā Rīgas Centrāltirgū PVD atklāja 5,5 kilogramus Vācijā ražota siera "Edam" ar "Trikātas siera" marķējumu "Tālavas".

 

Noliktavas pārstāvji inspektoriem skaidrojuši, ka siers iegādāts no zemnieku saimniecības "Ezerkalni". Saimniecība atrodas Trikātas pagastā un nav reģistrēta PVD kā pārtikas apritē iesaistīts uzņēmums, tātad tai nav tiesību nodarboties ar pārtikas produktu ievešanu un izplatīšanu.

 

"Ziemeļlatvija" telefoniski sazinājās ar saimniecības "Ezerkalni" īpašnieku, bijušo "Trikātas siers" valdes priekšsēdētāju Juri Kļaviņu, lai noskaidrotu radušos situāciju."Esmu uz darba nespējas lapas, ar žurnālistiem nerunāšu," tā J. Kļaviņš.

 

A/s "Trikātas siers" ražošanas daļas vadītāja Raisa Jablonska atzīst, ka viņa, līdzīgi kā vairākums ražotnes darbinieku, kuri ilgus gadus strādāja J. Kļaviņa vadībā, ir neizpratnē un nepatīkami pārsteigta. Bijušā vadītāja rīcība ir reāls kaitējums uzņēmumam. PVD ir apturējis noliktavā atklātā siera izplatīšanu līdz informācijas saņemšanai no siera ražotāja Vācijā.

 

Materiālus par viltota marķējuma izmantošanu nodos Ekonomikas policijai tālākas izmeklēšanas veikšanai.

 

"Trikātas siera" ražoto sieru "Katrīnas" un "Tālavas" pakaļdarinājumus tirgoja Cēsu tirgū un Rīgas Centrāltirgū. Par to ražotājus informējuši pircēji.

Komentāri 11

UH

Juri, Juri, Tu arī tāds KRETĪNS!
Pat savējiem vairs uzticēties nevar! Nav ko brīnīties, ka Latvija uz bonkrota robežas, tik daudz blēžu visapkārt. Kurš kuru apšmauks.

pirms 11 gadiem, 2009.04.07 17:30

uldis

Intersanti,kas būs tad kad J.Kļaviņš sāks sniegt komentārus.Domāju ka zemnieku idīlijai un bezatbildībai pret VID,iet runa par brīvo tirgošanu,būs gals.Jo tā kunga kontā ir pierādījumi,no kuriem"parsteigusi Eblonska"nevarēs izvairīties.Tagad sejas ir citas,bet shema,ar kuras palīdzibu uzņēmums tirgo ievēstus sierus,ir tāda pati ka gadu atpakaļ.Bet drīz J.Kļaviņš saks runāt!Eblonska Cēsu tirgu atrada pati savus ievēstos sierus,ko U.Krievārs ieveda no Vācijas,proti ne bez profesionalu palidzības.Ka tik Eblonskai,Krevarsam un Kļavinam nebūs sedēt uz viena sola.

pirms 11 gadiem, 2009.04.07 20:45

trikatietis

Melnā reāli brauc auzās :(.Mēs trikatieši zinam,kai Raisai nav taisnība.Kļaviņa laikā viņa izauga un cik Kļaviņš nav maksājis par viņas mēsliem un izklaidem.Uzskatam ka viņai arī nebūs strādāt siernīcā.:9(.

pirms 11 gadiem, 2009.04.07 20:52

ZEvs

Lai trikatas tehnologi paskaidro,ka vini zaga ideju savam bumbām.Tos mergļus pasus tiesa ka R.Melderim nozaga tā idēju.Eblonska-uzvards vien ko nozime.

pirms 11 gadiem, 2009.04.07 20:55

juris

Smejas tas kurš smejās pēdējais.Kļaviņš goda vīrs!ROKAS NOSTViņš uzcēla to fabriku.Žēl ka sabiedrība nav informēta,ka viņu piečakarēja tie zemnieki.Nabaga,trukuma cietēji zemnieki.Fui,tas jau ir lamuvārds.

pirms 11 gadiem, 2009.04.07 21:05

smiltenieši

Ēdam Smiltenes piena produktus.Trikāta vairs nav topā.Nav Kļaviņa nav arī laba siera musuprāt.

pirms 11 gadiem, 2009.04.07 21:08

plaņi

Trikātas siers //baroja visu trikātu,bet kas ir tagad.lai aizbrauc pvd un paskatas kur ir tagad sarazotais siers,uz gridas noliktava.Rokfira nav,Krievi../js siers nav edams.Kur ir pazudis Klavins,kapec netaisa seru ar vecozenu,ko?Zemnieki pasi tatu tagad duri.

pirms 11 gadiem, 2009.04.07 21:15

sky

Vasarā "Skajā" ( Rīgā ) gribējām nopirkt Ženēvas sieru. Mums atbildēja, viņi vairs neiepērkot Trikātā ražoto Ženēvas sieru, jo esot ļoti slikta kvalitāte.

pirms 11 gadiem, 2009.04.07 22:12

Siera liecība

Trikātas sieram pirmajos atmodas gados bija milzīga slava. Bet tieši tad , kad visu to lietu Kļaviņš pārņēma savās rokās, siera kvalitāte strauji kritās. Šodienas Trikātas Krievijas siers ir vāja atblāzma no tā garšīgā siera ,pēč kā visā Lavijā stāvēja garās rindās. Milzīga naudas kāre noveda uzņēmumu, kura slavenā vēsture ir jau 1. Latvijas laikos , pie tā bardaka , kas tur valda pašlaik. Nav vairs meistaru un nav garšīgā Trikātas siera. Un tās saucamās siera bumbas ir vesels idiotisma paraugs , kā ne no kā pelnīt piķi. Visai šāda veida godībai reiz pienāk beigas. Es neaizstāvu ne Kļaviņu ne arī Trikātas siera īpašniekus . Visi vienā maisā bāžāmi.

pirms 11 gadiem, 2009.04.08 12:08

Sausmas

Tik tiešām tur nav vairs kārtības A/S" Trikātas sierā", tad kad strādāja Kļaviņa kungs, tad vismaz notikās visas lietas, bet tagad melnā dāma visu salaiž dēlī....... Viss reiz atmaksāsies........,

pirms 11 gadiem, 2009.04.08 14:53

vietējais

Nu, nu pargudrie zemnieki zem trikatas ks vārda dzīvo, netur nevienu vietejo vairs par derīgu neviena amatā, tapec jau ar tā iet. "Gudrīši" tur nu visādi salasīti pa kantori ar. Vietējie strādniecini lai tik kalpo mēles izkaruši. Citreiz te 20 mašīnas pie kantora sabraukušas gudrīšu. Kam Jums mūsu Trikatas vārds vajadzīgs?

pirms 11 gadiem, 2009.04.09 17:09

Kriminālziņas