Cerība, ka vīrietis varētu mainīties, jaunajai sievietei maksāja dzīvību 18

16. aprīlī no rīta policijā saņemta informācija no medicīnas iestādes, ka kādā dzīvoklī Dzelzavas pagasta Aizpurvē atrasts 26 gadus jaunas sievietes līķis, kuram konstatētas acīmredzamas vardarbīgas nāves pazīmes.

Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc krimināllikuma 125. panta 3. daļas Par tīša smaga miesas bojājuma izdarīšanu un aizturēts sievietes vīrs un bērna tēvs, 27 gadus vecs vīrietis. Likumā par šo noziedzīgo nodarījumu paredzēts sods- brīvības atņemšana uz laiku no 3 līdz 15 gadiem.

Kā informē Madonas iecirkņa kriminālpolicijas inspektore Sarmīte Plaude, sieviete no vīra vardarbības cietusi jau ilgāku laiku. Arī policijā saņemti iesniegumi, ka vīrs viņu sit, bet iesniegumus sieviete pati vienmēr atsaukusi. Uzticēšanās un cerība, ka vīrietis varētu mainīties, šoreiz jaunajai sievietei maksājusi dzīvību.

Šajā gadījumā ir bezjēdzīgi izdzisusi jaunas sievietes dzīvība un uz visiem laikiem sabojāta gados jauna vīrieša dzīve, traģēdija skārusi vairākas ģimenes un sievietei dzīvību vairs neviens neatdos. Kā uzsver policijas darbinieki, ir vēl neskaitāmi citi gadījumi un situācijas, kad no regulāras vardarbības ģimenēs cieš sievietes, kas nereti tiek sistas mazgadīgu bērnu klātbūtnē.

Diemžēl pieredze liecina, ka jau neilgu laiku pēc notikušā sievietes kategoriski atsakās gan no speciālistu palīdzības, gan policijas iejaukšanās un nav nekas rets, ka kaimiņi regulāri sūdzas par kādā dzīvoklī dzirdamiem kliedzieniem, sitienu troksni un izmisuša konflikta aculiecinieka- maza bērna izmisušām raudām.

Kārtējo reizi vēršoties pie cilvēku veselā saprāta, policija aicina sievietes ja ne domāt par savu, tad vismaz par savu mazuļu dzīvību un psiholoģisko veselību, nepieļaut, ka vardarbība kļūst par viņu dzīves ikdienu un nekavējoties pieņemt lēmumu par jebkādu attiecību pārtraukšanu. Cerības, ka varmāka mainīs savus ieradumus, ir niecīgas un ne jau Jūs, ne Jūsu asaras un lūgumi šos cilvēkus nemainīs.

Izmeklēšana uzsāktajā kriminālprocesā turpinās, tiesa vīrietim kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu.

Komentāri 18

l

Tas tikai tāpēc, ka policija vardarbības gadījumos nespēj palīdzēt. Viegli runāt - mainīt apstākļus. Pie šīs nabadzības.

pirms 8 gadiem, 2012.04.23 15:35

astotobetons

Piedāvāju pielikt pie sienas un nošaut vainīgo.

pirms 8 gadiem, 2012.04.23 15:41

Ja esi no laukiem Tev neviens nepalīdzēs ar to jāsamierinās,vardarbība tik aug dziļāk.

pirms 8 gadiem, 2012.04.23 16:35

Gita

Negribu nevienu ne nomelnot, ne aizvainot, bet diemžēl situācija ir tāda - šajos gadījumos vienāda. Kamēr nekas nenotiek - policija, neko vairāk kā aizrādīšanu(labākajā gadījumā aizturēšanu uz nakti) - nevar izdarīt...Man ir nācies divreiz dzīvē nonākt tādā situācijā, kur kompānijā sākas šāda veida "netītās veļas mazgāšanas", pati esmu saukusi policiju, kad vīrietis savai sievai tur nazi pie rīkles. Toreiz atbrauca policija un vīrietis notēloja, ka ir mierīgāks par mierīgu, sieva protams esot tā histēriķe utt. Tad es sapratu - jā, kamēr rīkli nepārgriezīs - nekur to veci arī neaizvedīs...
Tā kā tiešām, pat nezinu... Varbūt tādiem varmākām jāliek stingrāki sodi, lai baidās...
Ir viena daļa šādu veču, no kuriem nemaz tik viegli nevar vaļā tikt, tā ka ...

pirms 8 gadiem, 2012.04.23 16:41

Jurģis

un "mēs" sievietes svētās dievgosniņas... mūžīgās pasaules cietējas. "Visi vīrieši cūkas" :))

pirms 8 gadiem, 2012.04.23 22:08

bitite

Puse vīriešu tīrākie memīši,iesist,ārdīties vini māk,bet dārzu rok mamma.

pirms 8 gadiem, 2012.04.24 11:00

daiga

Viņš sevi jau ir sodijis. Ko teiks bērns , kad izaugs.../

pirms 8 gadiem, 2012.04.24 11:52

hi...

bija gadījums, kad kāda sieviete man lūdza palīdzību, jo vīrs viņu it kā esot sitis un metis no mājas ārā. pēc sarunām ar viņu, es konstatēju, ka tas notiek samērā bieži. zinot, ka ģimenē aug trīs nepilngadīgi bērni - visi pirmsskolas vecumā - es ieteicu sievietei apdomāt, vai viņai ir vajadzīga šāda kopdzīve. ja ne sevis dēļ, tad vismaz bērnu dēļ. atbilde skanēja tā - es no viņa nešķiršos, bērniem vajadzīgs tēvs!
sievietēm pašām ir jāmainās - tad varēs runāt par palīdzību no malas, bet līdz tam - atvainojiet dārgās, ja reiz jūs sit un esat gatavas to paciest tikai dēļ tā, ka neesat finansiāli neatkarīgas, tikai dēļ tā, ka bērniem vajadzīgs tēvs un galu galā sevis žēlošanas dēļ "ak, es nabadzīte, kā es bez viņa dzīvošu" - tad dzīvojiet un nesūdzaties, ka jūs sit!

pirms 8 gadiem, 2012.04.24 12:33

zuze

Pilnīgi piekrītu hi...šīs sievietes ir kļuvušas līdzatkarīgas šiem varmākām. Viņas nemaz normālu dzīvi nemāk dzīvot! Viņām vajaga šito jezgu, bet vistrakākais, ka no tā cieš mazi bērni.

pirms 8 gadiem, 2012.04.24 12:41

Džuljeta

Žēl,ka sievietes var dzīvot ar šādiem vīriem.Daļai gan šo sieviešu ir uzskats,cik labi ,ka man ir vīrs un citai pat tāda nav.

pirms 8 gadiem, 2012.04.24 14:21

Aizgājusī

Policija neko nedara. Tikai labākajā gadījumā atbrauc un kad aizbraukuši,tad sieviete vēl dabū par to ka saukusi. Vienīgais ir VISU atstāt,paņemt bērnu un kādā izdevīgā brīdī pazust bez pēdām.Tā izdarīju,atstāju VISU un esmu apmierināta ar sevi.Nepalīdzēja neviens, ne policija, ne kaimiņi, ne vecāki.

pirms 8 gadiem, 2012.04.24 15:04

Stulbs raksts

Kas te Jukāmai par tādiem vispārinājumiem-sievietes atsakās? Uz ko balstīti tādi ""domu graudi""?Cik žurnālisti ir darījuši,lai sabiedrībā radītu viedokli,ka šādi vīrieši ir nosodāmi maitas?

pirms 8 gadiem, 2012.04.24 15:06

Redz kāds sods

Uz trim gadiem atņems brīvību,par to,ka otram atņēmis dzīvību. kaut kāda nenormālība.
Vienīgais kas būtu jādara- nošaut.

pirms 8 gadiem, 2012.04.24 15:07

Jautājums

Kas šādus vīriešus uzaudzina? Kā sauc šī vīrieša māti? Kā sauc šī vīrieša tēvu? Kas tās par ģimenēm kur uzaug šādi zvēri?

pirms 8 gadiem, 2012.04.24 15:09

Centrs Valdardze

No 2012.gada 2.februāra- 2013.gada 30.novembrim ESF projekta ietvaros „Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu pilnveidošana „Centrā Valdardze”” nodibinājumā "Centrs Valdardze' ir pieejami pakalpojumi vardarbībā cietušajām sievietēm no Vidzemes. Katru mēnesi ar izmitināšanu institūcijā palīdzību var saņemt 3 sievietes, saņemot sociālā darbinieka, psihologa, mākslas terapeita, jurista, veselības un karjeras konsultanta konsultācijas. Ja sievietes vēlas palikt savā dzīvesvietā, bet nepieciešama speciālistu palīdzība, tad piedāvājam psihologa, sociālā darbinieka, jurista konsultācijas, atmaksājot ceļa izdevumus no dzīvesvietas līdz „Centram Valdardze’ (līdz 5,00 latiem dienā). Kontaktinformācija: ‘Centrs Valdardze”, Raiņa iela 9f, Valmiera, LV-4201, www.valdardze.lv, tel.64220686

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 13:01

R

vēršoties pie cilvēku veselā saprāta, policija aicina sievietes ja ne domāt par savu, tad vismaz par savu mazuļu dzīvību
==============================
Sievietēm jau patīk agresīvi vīrieši instinktu līmenī. Tā teikt vīrišķības apliecinājums un pierādījums, ka vīrietis ir alfa tēviņš. Tā kā pie saprāta apelēt ir bezjēdzīgi. Kur valda instinkti, tur saprāts nedarbojas. Sievietes nez kāpēc iedomājas, ka tā agresivitāte viņas neskars.

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 17:58

Gitai

Ja mans vecis būtu varmāka, jau sen būtu iedevusi zilo kurpīšu novārījumu, vai zaļo mušmiru zupu. Sacītu, ka pats sev uzvārīja.

pirms 8 gadiem, 2012.04.27 14:17

l

Gudrai sievietei nekad negadīsies varmāka. Jo mazizglītotāka sieviete, jo stulbāks vecis un tad galvenais viņu nezaudēt.

pirms 8 gadiem, 2012.04.27 14:19

Kriminālziņas