Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darbu sāk Valkas policijas iecirknis 12

Ar 31. augustu beidza pastāvēt Valkas rajona Policijas pārvalde. No 1. septembra ir izveidota Vidzemes reģiona policijas pārvalde ar septiņiem iecirkņiem - Valkā, Alūksnē, Limbažos, Madonā, Cēsīs, Valmierā un Gulbenē.

 

Turpmāk Vidzemes reģiona policijas pārvaldes priekšnieka pienākumus veiks Aldis Mitrošenko, bet Valkas iecirkņa priekšnieks būs Vadims Žīgurs. Smiltenes policijas nodaļa paliks kā trešās kategorijas iecirknis, kas būs Valkas iecirkņa struktūrvienība.

 

Paliek 39 darbiniekiPēc reorganizācijas Kriminālpolicijas priekšnieka pienākumus veic Armands Āboliņš, bet Kārtības policiju vada Sergejs Majors.

 

Sākotnēji bija domāts, ka štatu vietu samazinājums Valkas policijā būs lielāks, taču dažas vietas ir atkarotas un kopumā jaunizveidotajā iecirknī strādās 39 cilvēki. Jāņem vērā, ka Valkā darbu veiks arī tiešā reģiona pakļautībā esošie policijas darbinieki.

 

 

Tie būs ceļu policisti un arī patruļdienests. Valkas iecirknī reāli ir samazināta 21 štata vieta. Valkas policijā ir palicis arī īslaicīgās aizturēšanas izolators. Gadījumā, ja to likvidētu, aizturētie būtu jāved uz 80 kilometrus attālajām Cēsīm.

 

"Reāli no darba bija jāaiziet astoņiem policistiem. No tiem trīs devās izdienas pensijām, bet divi sāka strādāt reģionālajā struktūrā," informē V. Žīgurs. Viņš pieļauj, ka paies vēl zināms laiks, kamēr iecirknis sāks strādāt jaunajā režīmā. Pašlaik notiek dokumentācijas kārtošana un amata aprakstu veidošana. Vairāk staigās kājām Attiecībā uz iedzīvotājiem nekas sevišķi nemainīsies. Valkas iecirknis apkalpos Valkas, Smiltenes un Strenču novada iedzīvotājus. Savukārt Trikātas un Ēveles pagasta iedzīvotājus apkalpos Valmieras iecirknis.

 

 

Funkcijas, ko veica pārvaldes darbinieki, tiks veiktas arī tupmāk. V. Žīgurs apliecina, ka ar transportu problēmu nebūs, vienīgi pašlaik ir nolemts, ka policistiem vairāk būs jādodas apgaitā kājām. Iespējams, tā vairāk tiks novērsti likumpārkāpumi, kontrolējot jauniešu tusiņu vietas. Tāpat kā līdz šim, arī pēc reorganizācijas turpināsies Valkas un Valgas policijas kopīgie reidi.

 

Šogad policijas darbinieku atalgojums ir jau samazināts par 30 procentiem."Vidēji policists algas dienā saņem 300 līdz 310 latus uz rokas, bet ir arī tādi, kuri saņems tikai 240," rēķina V. Žīgurs.

 

 

Neskatoties uz to, jaunais vadītājs no darbiniekiem prasīs atbildību. Pirmajā tikšanās reizē V. Žīgurs darbiniekiem novēlējis izturību, ģimenes atbalstu un ilgus gadus kopā strādāšanai.

Komentāri 12

kārtība

Ceru ka patiešām vairāk likumsargu pavadīs laiku ielās ne tikai dienā, bet arī vakara stundās. Cilvēki jutīsies drošāki, pasargātāki un pierausies tie, kam kas nelabs padomā. Veiksmim Vadimam Žīguram ar komandu!

pirms 11 gadiem, 2009.09.08 10:02

santav

Par tādu aldziņu riskēt, lai kāds atsaldētais iedod pa galvu tumšās vakara stundās? nu nezin, nezin.

pirms 11 gadiem, 2009.09.08 10:54

RPP

Jācer uz to labāko, kas cits atliek. Tomēr nedaudz pamazināts uzpūstais štats, arī pienākumu būs vairāk. Nu vienīgi...alga mazāka.

pirms 11 gadiem, 2009.09.08 11:59

domāju

santav!!
Ja cilvēks pekritis strādāt (lai kādu algu saņem) tādu darbu, tad pienākumi jāveic ar pilnu atdevi!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.08 12:18

zinu

...domā vien, bet piekrita strādāt gan par gluži citu algu, kur jau kuro reizi samazina...

pirms 11 gadiem, 2009.09.08 12:22

domāju

ja zini, tad atrodi citu darbu ar labāku samaksu!!
Nevar turpināt strādāt darbā un saņemt algu, bet patvaļīgi atteikties no kaut kādu darba pienākumu veikšanas. Tas būtu tāpat, ja dakteris teiktu, ka iesnas neārstēs, jo puņķi riebjas!!!
Algas tagad nevienam lielākas nepaliek- tikai vieni turpina strādā ar pilnu atdevi, bet citi tikai atsēž jo nau citur kur iet!!

p.s. es šeit nerunāju par kādu konkrētu Valkas policistu, jo visi ar kuriem man jebkad bijusi kāda darīšana ir čakli un labi cilvēki...

pirms 11 gadiem, 2009.09.08 13:42

zinu

nu ja, bet dakteris, ja negribēs, viņš paprasīs pateicību. policistam šādas nodarbes sola kriminālatbildību...

pirms 11 gadiem, 2009.09.08 14:03

domāju

Es runāju par normālu uzvedību, nevis par kukuļņēmējiem!
ja kas... Policista paņemts 10 Ls par protokola nerakstīšanu arī nav rettums!! Tādi šmaukļi dažādās profesijās ir...

Ar mani Tu, zini, tagad strīdies par ko?? ... par to, ka darbs jādar, vai nav jādara par mazu algu?? Cilvēki mēdz būt neprofesionāli arī labi atmaksātos darbos.. tā kā tas, ka maza alga nevar būt iemesls, lai slikti strādātu!!!
Vēlreiz atkārtoju, ka JA cilvēks piekritis strādāt, tad viņam atbildīgi un ar pilnu atdevi jāpilda savi darba pienākumi!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.08 16:20

ozols

Vidzemes reģiona priekšnieks līdz šodienai vēl bija Imants Mitrošenko nevis Aldis M.

pirms 11 gadiem, 2009.09.08 16:51

Kriminālziņas