Dublinā bez 500 eiro kabatā ugunsdzēsējus izsaukt vairs nevar 1

Īrijas galvaspilsētas Dublinas dome ir paziņojusi, ka no pirmdienas, 16. janvāra, pilsētas iedzīvotājiem jāmaksā par ugunsdzēsēju brigādes izsaukšanu, vēsta portāls baltic-ireland.ie.

Dome izdevusi publisku paziņojumu par izmaiņām ugunsdzēsības dienesta apmaksā, kurā teikts, ka pakalpojumus, ko ugunsdzēsēji sniegs dzīvojamās telpās un ceļu satiksmes negadījumos, turpmāk būs jāapmaksā iedzīvotājiem.

Ja palīdzība tiks sniegta, dzēšot mājas ugunsgrēku vai skursteņa ugunsgrēku, kā arī viltus trauksmes gadījumos, par pirmo stundu tiks piemērota maksa 500 eiro. Par izsaukumu uz ceļu satiksmes negadījumu maksa palielināsies līdz 610 eiro.

Par katru nākamo stundu tiks iekasēti vēl 450 - 485 eiro.

Dome norāda, ka lielākā daļa mājokļu apdrošinātāju plāno segt ugunsdzēsības pakalpojumu maksu.

Maksa netiks piemērota par pakalpojumu sniegšanu pašvaldību īpašumos, kā arī tiks izveidota apelāciju sistēma gadījumiem, kad pastāvēs apmaksas grūtības.

Dome gan aicina iedzīvotājus, neskatoties uz jaunievesto maksu, neatlikt ugunsdzēsēju izsaukšanu un lūgt palīdzību, kad tas nepieciešams.

Tomēr pilsētā jau pausts satraukums, ka maksas ieviešana atturēs mājokļu īpašniekus no zvana uz neatliekamās palīdzības numuriem, tādējādi apdraudot dzīvības.

Komentāri 1

Kriminālziņas