Gaidāmo svētku laikā policija aicina nepiemirst par drošību

Tuvojoties vasaras saulgriežiem un gaidāmajām brīvdienām, policija aicina nepiemirst par drošību un parūpēties gan par sevi, saviem tuviniekiem, gan arī īpašumu. 

Ja plānots doties uz kādu publisku pasākumu, neatstājiet bez uzraudzības savas personiskās mantas (soma, maks, telefons), neņemiet līdzi lielas skaidras naudas summas, kā arī vērtīgas lietas un, ja pēc pasākuma jāmēro tālāks ceļš līdz dzīvesvietai, iesakām izmantot taksometra pakalpojumus vai sarunāt kādu, kurš jums atbrauc pakaļ. Mājupceļu noteikti vajag izplānot gadījumā, ja svinību vietā plānojat lietot alkoholu, jo pie stūres jūs sēsties nedrīkstat un doties iereibušam ar kājām arī diemžēl nav droši – iereibis cilvēks vienmēr ir viegls mērķis potenciālam laupītājam vai zaglim.

Publiskos pasākumos neatstājiet bez uzraudzības savus bērnus. Pārliecinieties par to, lai bērns zinātu jūsu tālruņa numuru, ja nu gadījumā notiek sliktākais un bērns pazūd, tad tā ir iespēja sazināties ar jums. Gadījumā, ja ir pavisam mazi bērni, tad drošāk mazuļa kabatā ielikt zīmīti ar jūsu vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru.

Ja dodaties ar bērniem ciemos, kur ir mājdzīvnieki, pastāstiet bērnam, ka lai cik mīļi izskatās mājas mīluļi, ar tiem ir jābūt uzmanīgam, jo dzīvnieks nav paredzams un sekas var būt visai bēdīgas. Šajos gadījumos arī jums ir jāsaglabā modrība un jāredz, ko dara jūsu bērns. Tas pats attiecas, ja svētkus svinat pie kādas ūdenstilpnes – vienmēr paturiet savus bērnus redzeslokā!

Aicinām rūpīgi izvērtēt sabiedrību, kurā svinēsiet svētkus. Nedariet to ar mazpazīstamiem cilvēkiem, neaiciniet svešiniekus ciemos, it īpaši, ja tiek lietots alkohols, tad bieži vien svētki beidzas ar nozagtām vērtīgām mantām, naudu vai miesas bojājumiem, kas nodarīti izcēlušās strīda karstumā.

Kad dodaties prom no mājām vai ejat gulēt, pārliecinieties, ka mājokļa durvis ir aizslēgtas. Aptuveni ceturtā daļa no visām izdarītajām zādzībām ir notikušas tādēļ, ka nav aizslēgtas durvis. Tas pats attiecas uz visām citām durvīm (garāžas, pagrabi), kas savienotas ar dzīvojamo ēku un caur kurām var iekļūt mājoklī.

Neatstājiet vaļā vai vēdināšanas režīmā logus (arī lodžijas), jo tad tos var ļoti vienkārši atvērt. Tas attiecināms arī uz tiem gadījumiem, kad mājokļa saimnieki vakaros ir mājās, jo samērā izplatīts ir zādzības veids - kamēr saimnieki atrodas mājas vienā stāvā, tiek apzagts otrs.

Ja vien iespējams, pieslēdziet savam mājoklim signalizāciju, videonovērošanu, iegādājaties suni.

Ja paredzēts doties ārpus savas dzīvesvietas uz ilgāku laiku, brīdiniet par savu prombūtni uzticamus kaimiņus, lai viņi pievērstu jūsu mājoklim uzmanību. Vai palūdziet kādu radinieku vai paziņu jūsu prombūtnes laikā pieskatīt īpašumu.

Neatstājiet no ielas redzamā vietā vērtīgas mantas, ko var iekārot zagļi. Piemēram, uz palodzes - portatīvo datoru, pagalmā - divriteņus (it īpaši, ja nav nožogojuma) vai zāles pļāvēju un citas mantas.

Ja dodaties prombūtnē, nevajag šo ziņu izplatīt sociālajos tīklos, jo arī zagļi aktīvi seko līdzi šādai informācijai.

Parūpējieties, lai tuvu pie mājas logiem neatrastos priekšmeti, kas atvieglo iekļūšanu mājokļa augšējos stāvos, piemēram, trepes, mucas, kastes.

Neglabājiet vērtīgas mantas viegli pieejamās vietās – plauktos, uz galda. Tās drošāk ir ieslēgt seifos. Tas pats attiecas arī uz skaidru naudu.

Nekad mājokļa atslēgu neatstājiet zem paklājiņa pie durvīm ārpusē vai kādā citā vietā, kas brīvi pieejama jebkuram svešiniekam.

Ja dzīvojat daudzdzīvokļu mājā un dzīvoklim ir balkons, tad neatkarīgi no tā, kurā stāvā dzīvojat, neatstājiet uz balkona velosipēdus, kā arī citas vērtīgas mantas. Kā liecina prakse, zādzības izdara arī no dzīvokļu balkoniem un lodžijām, kas atrodas piektajā vai vienpadsmitajā stāvā.

Neatstājiet atslēgu slēdzenē pēc durvju aizslēgšanas, jo zaglis, pagriežot no ārpuses, durvis var atvērt.

Pirms durvju atvēršanas vienmēr pārliecinieties, kam jūs atverat durvis. 

Svētku brīvdienu laikā policija rūpēsies par sabiedrisko kārtību un drošību dažādos masu pasākumos, kā arī ceļu satiksmē. Jau vēstīts, ka tiks īstenoti profilaktiski reidi, kuru laikā policija kontrolēs vai autovadītāji nav sēdušies pie transportlīdzekļa stūres alkohola reibumā, vai tiek ievērots atļautais braukšanas ātrums un citi ceļu satiksmes noteikumi. Policija atgādina, ka visbiežākie traģisku ceļu satiksmes negadījumu iemesli ir transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā un ātruma pārsniegšana, tādēļ aicinām ikvienu ceļu satiksmes dalībnieku rūpēties par savu un savu līdzcilvēku drošību. 

Policija svētkus nesvinēs, tādēļ, ja nepieciešama policijas palīdzība, aicinām zvanīt pa tālruni 110 vai uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112. Policija mierīgus un jaukus svētkus! 


Kriminālziņas