Iedzīvotāji aktīvi iesaistās problēmas risināšanā 5

Reģistrēta informācija par trīs gadījumiem, kad konstatētas nelikumīgas darbības ar akcīzes precēm. Izņemtas kopā 4760 cigaretes un 209 litri alkohola.

  27.februārī  Blomē 1966. gadā dzimušas sievietes dzīves un darba vietā  izņemtas 23 nelikumīgi uzglabātas cigarešu paciņas, kas nav marķētas ar LR akcīzes nodokļu markām. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Variņos 1952. gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā sankcionētas administratīvās pārkāpuma vietas apskates laikā atrastas un izņemtas 105 paciņas ( 2100 cigarešu), kas nav marķētas ar LR akcīzes nodokļu markām un 7 litri nelikumīgi uzglabāta alkohola. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Strenčos Rīgas ielā pie 1955. gadā dzimuša vīrieša sankcionētas administratīvās pārkāpuma vietas apskates laikā atrastas un izņemtas 110 paciņas cigarešu( 2200 cigarešu), kas nav marķētas ar LR akcīzes nodokļu markām un 202 litri nelikumīgi uzglabāta alkohola- šķaidīts spirts. Uzsākts kriminālprocess.

      Jau ierasts, ka pie kārtējām ziņām par konstatētajām nelikumīgajām darbībām ar akcīzes precēm, lasāma informācija- „Policija atgādina, ka informāciju par nelegālajām darbībām ar akcizētajām precēm un par Jūsu pilsētā, ciematā vai tuvākajā un tālākajā apkārtnē praktizējošiem "aktīvistiem", kas ne tikai tirgo, bet nodarbojas ar akcizēto preču pārvadāšanu, varat sūtīt uz policijas izveidoto e-pasta adresi [email protected]"Lai informētu policiju par nelikumīgām darbībām ar akcīzes precēm, varat arī zvanīt (darba laikā): T. 64781819 Policija anonimitāti garantē.

 

      Kā  pastāstīja Valkas iecirkņa vecākais inspektors, kam pieder e- pasta izveides iniciatīva, trīs mēnešu laikā e- pastā saņemta informācija par 23 gadījumiem, kad iedzīvotāji informē par nelikumīgām darbībām ar akcīzes precēm.

 

VISA saņemtā informācija ir pārbaudīta vai nosūtīta pēc piederības attiecīgā iecirkņa amatpersonām, kas apkalpo teritoriju, par kuru saņemta informācija. Lai arī nav apkopoti precīzi dati par tieši šādā veidā saņemtas informācijas rezultātā izņemto akcīzes preču apjomu (jo informācijas saņemšanas veidi ir ļoti dažādi), iedzīvotāju aktivitāte ir apsveicama.

 

Tiek saņemta informācija gan par konkrētām adresēm, kurās tiek veiktas nelikumīgas darbības ar akcīzes precēm, gan par transporta līdzekļiem un personām, kas nodarbojas ar nelikumīgu akcīzes preču pārvadāšanu. Priecē, ka iedzīvotāji apzinājušies savas iespējas ietekmēt notiekošo un tā vietā, lai neauglīgi norādītu uz amatpersonu "neko nedarīšanu", aktīvi iesaistās problēmas risināšanā.

Komentāri 5

??????

Liels paaaldies ziņotājiem! Strenčos arī ir vismaz divi tādi kurus es zinu.

pirms 8 gadiem, 2012.02.29 12:29

Pudele

Strencu onka tirgojas vismaz 6 gadus, bet vinsh nebut nav vienigais partizans... Nu saturas, tagad kuram katram nepardos, bet vel kads aizdomasies, vai vispar ir verts risket...

pirms 8 gadiem, 2012.02.29 19:45

??????

nevienam ar varu jau nespiež iet pie tā onkas. tie 23 ziņotāji ir jāieraksta sarkanajā grāmatā. Viņi ir mūsu "Zelta fonds"

pirms 8 gadiem, 2012.03.01 09:08

Super,beigsies vismaz tas''bizness''.Lai iet strādāt simtlatniekos!!!Tas onka nemaz nav vienīgais,daudz tādu varoņu!!

pirms 8 gadiem, 2012.03.03 08:32

Kriminālziņas