Izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Igaunijas valsts policiju

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldei izveidojusies ilgstoša un veiksmīga sadarbība ar Igaunijas valsts policiju.

Sadarbības ietvaros noslēgti vairāki sadarbības līgumi, tiek īstenoti kopīgi projekti, notiek regulāras pieredzes apmaiņas vizītes, tiek rīkoti kopīgi reidi. Igaunijas un Latvijas policijas darbinieki veiksmīgi sadarbojas noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā un atklāšanā.

Gan ikdienā, gan svētkos cieši sadarbojas Latvijas robežpilsētas Valkas un Igaunijas Valgas pilsētas policijas iecirkņu darbinieki. Kā pastāstīja Valkas iecirkņa priekšnieks Sergejs Majors, tiek rīkoti arī vairāki preventīva rakstura pasākumi un tajos, lai stiprinātu sadarbību un veicinātu atpazīstamību, tiek aicināti piedalīties abu valstu policijas pārstāvji.

24. februārī Valkas iecirkņa darbinieki piedalījās prezentācijas pasākumā Igaunijas Republikas Valgas pilsētā, kas tika rīkots par godu Igaunijas Republikas Neatkarības dienai. Tajā kaimiņvalsts iedzīvotājiem tika piedāvāta iespēja iepazīties ar aprīkojumu un formas tērpiem, ko sabiedriskās kārtības nodrošināšanā un ikdienas pienākumu veikšanai izmanto Latvijas valsts policija.

Tāpat pasākuma apmeklētāji izmantoja iespēju un tapa neskaitāmas fotogrāfijas, kurās Igaunijas iedzīvotāji redzami kopā ar Latvijas valsts policistiem, kā arī vienmēr atsaucīgo un draudzīgo talismanu, Latvijā labi pazīstamo runci Rūdi.

Kriminālziņas