Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunā sieviete tagad somiņā līdzi nēsā piparu gāzes baloniņu 19

"Pirms tam Smiltenē jutos droši," mūsu kolēģe Santa Sinka vēl tagad ar bailēm atceras šo pirmdienu, kad viņai uzbruka Ceļinieku parkā Smiltenē.

 

Santa brīdina ikvienu cilvēku būt piesardzīgam, jo pat salīdzinoši agrā vakara stundā pilsētas centrā var piedzīvot briesmas.

 

Palīgā neviens neatnācaPirmdien, 14. septembrī, ap pulksten 20 Santa devās no veikala uz mājām Rīgas ielā. Mājupceļam jaunā sieviete izvēlējās taciņu Ceļinieku parkā garām skeitparkam un rotaļu laukumam. Tā izved uz Mūrnieku ielas. Parka klajumu izgaismo laterna, tāpēc viņai bail nebija.

 

Pagājusi garām laternai, Santa ievēroja virzienā no Gaujas ielas puses pāri pļavai nākam vīrieti. Negaidīti viņš pieskrēja klāt jaunajai sievietei, iesita pa seju, sagrāba ar abām rokām un aizvilka uz klajā laukā augošo egļu puduri.

 

Santa jau no sākuma sita pretī un skaļi sauca palīgā, cerot, ka tūlīt atskries trīs jaunieši, kuri netālu sēdēja uz kultūras nama kāpnēm un kuriem viņa pagāja garām. Sieviete joprojām ir šokēta par cilvēku vienaldzību. Jaunieši saucienus ignorēja un palīgā neatskrēja.

 

 

Neatvērās arī nevienas privātmājas logs tuvējā Mūrnieku ielā, lai kāds pavaicātu, kas notiek. "Mani tas šokēja. Ja es redzu vai dzirdu, ka kādam vajag palīdzēt, uzreiz izsaucu policiju vai arī pati rīkojos, ja varu palīdzēt. Man šoreiz bija jātiek galā vienai pašai," saka Santa.

 

Viņai paveicās, jo pēc cīniņa egļu pudurī vīrietis pēkšņi palaida sievieti vaļā un aizskrēja Gaujas ielas virzienā. Ne somiņu, ne mobilo tālruni, ko Santa turēja rokās, viņš nenolaupīja.Uzbrukums sievietei notika drīz pēc tam, kad tuvējā kultūras un sporta centrā beidzās kārtējais mēģinājums "Ieviņas" studijas dejotājiem pusaudžiem un uz mēģinājumu ieradās Tautas deju ansambļa "Ieviņas" dejotāji. Arī viņiem bija risks kļūt par vīrieša upuri.

 

"Ieviņas" dejotāja Zane dzīvo Mūrnieku ielā. Pēc mēģinājumiem vēlu vakaros jauniete nedodoties uz mājām pa tuvāko ceļu cauri Ceļinieku parkam, jo tur esot tumšs. "Līdz šim man nebija bail, kaut arī dažreiz pie manas mājas gar Jāņkalnu ir dzērāji," stāsta Zane.Daudzi "Ieviņas" dejotāji uz mājām braucot ar automašīnām. Tā ir drošāk.Nopērk piparu gāziSanta par piedzīvoto nākamajā dienā izstāstīja Smiltenes policijas iecirknī. "Kaut arī man neko nenozaga, gribēju brīdināt citus. Sākas rudens tumšie vakari, un cilvēkiem ir jāuzmanās. Varbūt šis nav vienīgais gadījums," spriež Santa.

 

Paskaidrojumā policijai viņa uzrakstīja vīrieša pazīmes: aptuveni 40 gadus vecs, tievs, nedaudz čirkainiem matiem, ar ūsām, ģērbies vecmodīgā adītā, pelēkā džemperī, tumšas krāsas biksēs. Agrāk Smiltenē viņa šādu cilvēku nebija ievērojusi.

 

Nepatīkamais incidents Santai beidzās ar izbailēm un sāpošu roku, jo aizsargājoties viņa sasita plaukstu un tās locītavu.

 

"Laikam šādos gadījumos jāpaļaujas tikai uz sevi. Nezinu, kā var pasargāties, ja tev uzbrūk. Redzu, ka pa pilsētu vakaros braukā policija, un ceru, ka viņiem arī turpmāk būs iespēja rīkot reidus," saka jaunā sieviete. Tagad viņa nopirkusi piparu gāzes baloniņu, pārdevēja piebildusi, ka šo preci rudenī pērk vairāk.

 

Diemžēl tiesībsargi pauž viedokli, ka turpmāk kriminogēnā situācija Latvijā kļūs vēl sliktāka. Ja valstī pietrūks naudas bezdarbnieku pabalstiem, daļa cilvēku izmisumā var ķerties pie laupīšanām un zādzībām un rezultātā palielināsies nodarīto miesas bojājumu skaits.

 

Vakaros no mājas labāk neizietValkas policijas pārvaldes inspektore Laima Sviķe atgādina, ka šajos laikos cilvēkiem arī pašiem ļoti jādomā par savu drošību.

 

Bez vajadzības nav vēlams staigāt apkārt vēlu vakaros. It īpaši tas attiecas uz bērniem un pusaudžiem. Ja nu tomēr kaut kur jādodas, ieteicams līdzi nēsāt veikalos nopērkamus gāzes vai piparu baloniņus, vai arī nestaigāt vienam, bet bariņā un tālāk dzīvojošos visiem kopīgi pavadīt līdz mājām. Ja bērniem dažādos pulciņos mēģinājumi beidzas vēlu vakarā, tad vecākiem vajadzētu atbraukt viņiem pakaļ.

 

"Smiltenē ir daudz bērnu un jauniešu, un viņiem patīk klīst pa pilsētu. Taču jārēķinās, ka Smiltene ir starprajonu autobusu piestāšanas krustpunkts. Te atbrauc un aizbrauc dažādi nezināmi ļaudis. Viņu vidū var būt arī likumpārkāpēji vai cilvēki ar garīgām saslimšanām," brīdina L. Sviķe.

 

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja par gadījumu, kad kādai jaunai sievietei gandrīz pilsētas centrā netālu no Raiņa un Atmodas ielas krustojuma uzbruka kāds vīrietis un nolaupīja somiņu. Viņu noķēra cietušās vīrs. Uzbrucējs izrādījās iebraucējs no cita rajona.

 

"Ja cilvēkam uzbrūk, tad viņam, neraugoties uz pārbīli, jācenšas izvērtēt apdraudējumu un rīkoties tā, lai kaitējums būtu pēc iespējas mazāks, piemēram, atdot laupītājam somu vai citas mantas bez pretošanās. Ja tas ir izvarošanas mēģinājums, tad situācija ir daudz smagāka," atzīst L. Sviķe.

 

Vēlams arī cilvēkiem ierakstīt mobilā telefona katalogā Valkas policijas pārvaldes dežuranta numuru: 64781800 vai 64781802.

 

Policija iespēju robežās uzrauga kārtību pilsētā, un, saņemot izsaukumu vai konstatējot likumpārkāpumu, steigsies palīgā.

 

Komentāri 19

ja

Vai tad uztraukumā šādu telefona numuru var atcerēties???????????

pirms 11 gadiem, 2009.09.16 13:50

Sandra

Ierakstīt mobilā telefona katalogā pie ātrajiem zvaniem

pirms 11 gadiem, 2009.09.16 14:00

Es

Nr. var ļoti labi noderēt,ja esi aculiecinieks kādam noziegumam!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.16 16:54

skuju egle

man ta liekas ka kautko te parak daudz samuldets besakarigi uzrakstits

pirms 11 gadiem, 2009.09.17 02:36

lejmanns

Džeks nevāji iegrābās, ka metās bēgt:D

pirms 11 gadiem, 2009.09.17 06:17

@@@

Nu,ka tevi vilks uz krūmiem,tad diez vai paspēsi izvilkt to baloniņu

pirms 11 gadiem, 2009.09.17 08:00

Zvaigznite***

Visu cieņu Santai par to ka nenobijās, bet pretojojās tādam slimiķim sitot un saucot pēc palīdzības! Veseļo roku un novēlu nekad neizmantot gāzes baloniņu!

pirms 11 gadiem, 2009.09.17 09:53

krūms

Visiem, kas te vīpsnā un caur skepsi ieņirdz par to, ko nācās pārdzīvot raksta autorei, novēlu- lai Jums visiem uzbrūk tāds "drausmeklis", bet neaizbēg prom!!
Tad zināsiet kā smieties par otra pārdzīvojumiem!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.17 11:29

lenii

Ja to telefonu nozog, tāpat nebūs ar ko piezvanīt.
Es arī gaidītu apkārtējo palīdzību - šokējoši, ka pat mazpilsētā nenāk palīgā.

pirms 11 gadiem, 2009.09.17 11:49

to krūms

Un, ko tad piedzīvoja raksta autore???Tu zini kaut ko, ko mēs nezinām???Vai tikai tu nedomā raksta varoni???

pirms 11 gadiem, 2009.09.17 11:54

@

sadu numuru var atcereties ierakstot,mobilaja un uzliekot uz fiksetajiem zvaniem...

pirms 11 gadiem, 2009.09.17 14:16

ese

Žēl,ka Smiltene sāk pārvērsties kriminālajā pilsētā.Kas gan notiks garajos ziemas vakaros,kad pl.17 jau būs tumsa?

pirms 11 gadiem, 2009.09.17 15:54

Ceļinieku parks???pirmo reizi dzirdu tādu vietu Smiltenē.

un neticu, ka 20,00 vakarā tikai 3cilvēki tuvumā.

nu labi, ka tā un nenotika, kas vairāk.

pirms 11 gadiem, 2009.09.17 19:42

ese

to 19:42:08
Ceļinieku parks Smiltenē ir tur,kur tagad atrodās bērnu rotaļu laukums un skeitparks!Aiz skeitparka ir egļu stādījums,tāds tumšaks stūrītis.Vispar jau Kultūras nama garajās trepēs bieži vien sēž kāds bariņš jauniešu vai iereibušu vīriešu un diez vai tādi būtu steigušies palīgā,ja pašiem 2 litri svarīgāki!
Malacis Santa!

pirms 11 gadiem, 2009.09.18 10:08

Interesānti,valsts policijas inspektori saņem 250 Ls,bet Valkas pašvaldības policijas insperktopi saņem vairak par 400 Ls,bet kam zvānīt, ja kaut kas noticis,kurš palīdzes,jā ir tada starpība,un ko tik daudz dara tie pašvaldības policijas inspektori par tadu algu,visu dienu brauc ar pašvaldības automašinu un kads viņas darbas rezultāts.Nesaprotu par ko maksa tadu algu,ja viņi konkrēti neko nedara.

pirms 11 gadiem, 2009.09.18 10:37

Kriminālziņas