KĀ VIŅŠ VAR STRĀDĀT veikalā!? 12

„Ja pārdevējs kā vienīgo argumentu faktam, ka pārdevis 15- gadīgam jaunietim cigaretes un alkoholu, min to, ka nepareizi gadus aprēķinājis, tad jājautā, KĀ VIŅŠ VAR STRĀDĀT veikalā!?"-

Sašutumu par kārtējā reida rezultātiem, kura laikā, veicot kontrolpirkumus, tika kontrolēts, kā pārdevēji ievēro aizliegumu tirgot cigaretes un alkoholu saturošus dzērienus personām, kas nav saniegušas 18 gadu vecumu, pauž Valmieras iecirkņa vecākā inspektore Rita Ozarska.

Vakar, 30. augustā, reida laikā pārbaudītas astoņas tirdzniecības vietas Valmierā un tās tuvākajā apkārtnē. Pārkāpumi konstatēti trīs tirdzniecības vietās. Lai arī policija ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību iepriekš informēja, ka, tuvojoties jaunajam mācību gadam, ar mērķi kontrolēt, kā tiek ievērots aizliegums tirgot alkoholu un tabakas izstrādājumus nepilngadīgajiem, tiks veiktas pastiprinātas pārbaudes tirdzniecības vietās, turpinām būt kurli un akli- pārdevēja sirdsapziņa, pasniedzot BĒRNAM cigaretes un alkoholu, klusē!

Lai arī neskaitāmās aptaujās iedzīvotāji min, ka nepatīkami ir uzlūkot smēķējošus jauniešus vai gados jaunus cilvēkus alkohola reibumā, šķiet, paši neesam spējīgi „ne mazo pirkstiņu pakustināt", lai šādas situācijas novērstu! Vēl un vēlreiz uzrunājot veikalu pārdevējus, aicinām Jūs aizdomāties- Kāda būtu Jūsu reakcija, ja uzzinātu, ka citā tirdzniecības vietā JŪSU nepilngadīgajam bērnam tiek pārdotas cigaretes un alkohols?!

Reidi turpināsies un tiks organizēti VISĀS Vidzemes reģiona pārvaldes iecirkņu teritorijās. Atgādinām, ka sods par šo pārkāpumu fiziskai personai (pārdevējai) ir no 200 līdz 250 latiem, juridiskai personai no 500 līdz 1000 latiem.

Komentāri 12

Hmm

Audzināt vajag tos puņķutapas pīpmaņus, nevis vainot pārdevēju. Kam negadās.

pirms 8 gadiem, 2012.08.31 12:05

veikalniece

es stradāju veikalā vairākus gadu desmitus,un daudz esmu redzējusi,kā padsmitgadīgie cenšas nopirkt gan cigaretes,gan alkoholu:)kad neizdodas ,jo ļaunās pārdevējas nepārdod....,tad pasēž pie veikala,sagaida kādu dzērāju,iedod naudiņu(jautājums,kur viņi ''nem šos papīra gabaliņus,tak jau mīļie vecāki iedod),un tiek pie kārotā ,un pasmejas par pārdevēju,jo redz,es vienalga dabūju ko gribēju:( Esmu jautājusi,šiem cilvēkiem,vai nav kauna pirkt mazgadīgajiem alkoholu un cigaretes,vienmēr,izbrīns.tu ko,es sev pērku!!!Tikai pasekojot šim dzērājam līdzi,var redzēt,ka turpat veikala priekša,manta nonāk īstā "pircēja"Tātad nonākam pie secinājuma-ka ne jau pārdevējas jāvaino šajā situācijā,bet gan vecāki,kas izlaiduši savus bērnus,neskopojas ar kabatas naudām,nekontrole,kur ši nauda tiek izlietota,kur un kā bērns pavada laiku,Bez naudas diez vai viņi varētu nopirkt gan cigaretes,gan alkoholu,kas nebūt nemaksa tik lēti!!!Un beidziet bļaut,bet sāciet audzināt savus bērnus!!!

pirms 8 gadiem, 2012.09.01 00:35

1.septembris

Gjimenee beernus neaudzina, paardeveeja neprasa uzraadiit dokumentus. Nopeerk bomzis galu galaa. Kas vainiigs?

pirms 8 gadiem, 2012.09.01 07:50

1.septembris

Veel esmu noveerojis, ka alkoholu peerk beerni kas naak no labaam un naudiigaam gjimeneem.

pirms 8 gadiem, 2012.09.01 07:53

Tā gan!

Vienmēr atrod kādu vainīgo, tikai ne pašus pusaudžus un viņu vecākus!
100% taisnība veikalniecei.
Bērns jāaudzina ģimenē, jākontrolē viņa kabatas nauda, nevis jāatpērkas ar naudas žūksni no viņa, tad šādi gadījumi nebūs!
Ko tik visu neprasa no pārdevēja, it kā citai sabiedrības daļai vairs nekādu pienākumu.

pirms 8 gadiem, 2012.09.01 09:28

pionieris

Lai pārdevējas netirgo,ar pircējiem vēlāk tiks galā.Tad jau dzērājšoferi arī var teikt,lai sodu liek ražotājiem,nebūtu saražots,nedzertu.Citādi kur ta šie liks to mantu nelies jau zemē.

pirms 8 gadiem, 2012.09.01 11:40

veikalniece

pionieris atkal neko nav sapratis....tad jau veikali jāsledZ ciet,lai mazgadīgie,izlaistie- nākamie alkoholiķi,nevarētu iedot bomzim naudiņu(kuru viņš ,nestrādājot,nez kur sadabujis???),,lai sliktā pārdevēja neverētu notirgot šo preci bomzim,kas savukārt pērk šo preci priekš šiem mazajie slaistiem...,Kādam jau jābūt grēkāzim....,šajā gadījumā esam atraduši...-pārdevēja!!!!BET PAR KĀDIEM LĪDZEKĻIEM TAD ŠIE BĒRNI PĒRK ŠO ALKOHOLU!!!!vai tiešam,pašiem vecākiem tas NEPIELEC!!!!
Ja man nav naudas,es nevaru nopirkt ne cigaretes,ne alkoholu,lai kā arī to vēlētos:(???
secinājums ļoti vienkāršs,vairāk esat kopā ar saviem bērniem,darbojaties,runājat,nevis atpērkaties ar zaļajiem un sarkanajiem papira gabaliņiem!!!

pirms 8 gadiem, 2012.09.01 18:39

atbalstu veikalniekus

jo nav jau viņu vaina, ka tie bērni ir tik izlaisti un neaudzināti, ka zin tikai kā apkāst vecākus un aiziet uz veiaklu pēc alkohola un pīpem, tā jau to bērnu nav, un tad vēl deģenerējas tie paši, kas ir...skumji, nav ko taisīt tos parazītus, ja neaudzina...:( Skumji un vēl jo vairāk skumji, jo pēdējo reizi redzēju ap 11-13 gadu vecas metenes velkam dūmu Merķeļa ielas rajonā pretim Mironītim...un kur viņas naudiņu dabūja, vai tiešām uz ielas stāvēja, lai pēc tam varētu veikalā cigaretes nopirkt...nu nezin vai.....VECĀKI...NEGUĻAT

pirms 8 gadiem, 2012.09.03 14:48

nazis

Katram ir sava atbildība. Vecākiem jāaudzina bērni, lai viņi nepīpētu un nelietotu alkoholu, pārdevējiem tikai tik vien, kā nepārdot nepilngadīgajiem preces, kuras nav atļauts pārdot. Kurš viņiem nopērk cigaretes un kādā veidā atdod, tā vairs nav pārdevēja atbildība.

pirms 8 gadiem, 2012.09.04 09:51

Kriminālziņas